Artykuły

Wrocław. Konkurs na Debiut Reżyserski w Pantomimie rozstrzygnięty

Zwyciężczynią konkursu dla młodych reżyserów jest Martyna Majewska, która w grudniu wyreżyseruje we Wrocławskim Teatrze Pantomimy autorski spektakl "Batory_trans".

Komisja Konkursu w składzie: Zbigniew Szymczyk - dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy, przewodniczący Komisji, Kazimierz Janusz Doniec - z-ca dyrektora WTP, Anna Nabiałkowska - aktorka WTP, Agnieszka Charkot - sekretarz literacki i adept WTP, po przeprowadzeniu trzech rozmów z realizatorami zaproszonymi do II etapu: Martyną Majewską, Tomaszem Szczepankiem, Marcinem Straucholdem, postanowiła zaprosić do współpracy i powierzyć realizację premiery przedstawienia "Batory_trans" Martynie Majewskiej.

Konkurs na Debiut Reżyserski we Wrocławskim Teatrze Pantomimy adresowany był do młodych twórców teatralnych, reżyserów, którzy nie ukończyli 35. lat. Jego celem jest wspieranie i zachęcanie młodych reżyserów do poszukiwań oryginalnych i autorskich sposobów wypowiedzi artystycznej w konwencji pantomimy zespołowej.

Premiera przedstawienia (zaplanowana na grudzień 2015) powstanie w ramach obchodów 60-lecia Wrocławskiego Teatru Pantomimy i jest finansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego oraz budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji