Artykuły

Warszawa. Od czwartku Letni Przegląd Teatru Dramatycznego

Lipiec to doskonały czas, by nadrobić teatralne zaległości. Zobaczymy niemal wszystkie spektakle z repertuaru Teatru.

Wieloobsadowe widowiska i kameralne spektakle aktorskie, obok klasyki dramatu, adaptacje wybitnej literatury i komedie. Nie zabraknie nowości - na Scenie na Woli premiera sztuki "Dziwny przypadek psa nocną porą" Simona Stephensa, a w Przodowniku z nowym programem wystąpi Kabaret na Koniec Świata.

Christopher prowadzi śledztwo

Przegląd rozpoczynamy premierą sztuki "Dziwny przypadek psa nocną porą" Simona Stephensa w reżyserii Jakuba Krofty i z muzyką na żywo SzaZy (duet Szamburski i Zakrocki). Sztuka jest adaptacją przetłumaczonej na ponad 40 języków książki Marka Haddona.

Bohater przedstawienia to piętnastoletni Christopher - matematyczny geniusz i znawca astronomii, który nie lubi tłumów, boi się obcych, nie odczytuje uczuć ani metafor. Chłopak zostaje oskarżony o zabicie psa sąsiadki i postanowia sam znaleźć winnego. W trakcie śledztwa, odkrywa niewygodne tajemnice rodzinne i chociaż nigdy wcześniej nie opuścił samodzielnie własnej ulicy, wyrusza w ekscytującą podróż do Londynu.

W spektaklu występują: Krzysztof Szczepaniak, Marta Król, Marcin Sztabiński, Agnieszka Roszkowska, Anna Gajewska, Agata Wątróbska, Robert Majewski i Tomasz Budyta.

Podsumowanie sezonu

Na scenach Dramatycznego zobaczymy również ostatnie premiery - między innymi kontrowersyjnego "Szalbierza" w reżyserii Gabora Mate, z Witoldem Dębickim w roli Wojciecha Bogusławskiego; "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" Iwana Wyrypajewa (w jednej z głównych ról Katarzyna Herman); psychologiczny dramat "Wszyscy moi synowie" Arthura Millera o moralności w interesach w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, z Adamem Ferencym w roli ojca; opowieść o zderzeniu człowieka Zachodu z mentalnością Wschodu, czyli "Rosyjski kontrakt" według opowiadania Płatonowa oraz ostatni spektakl wyreżyserowany przez Barbarę Sass - "Bez wyjścia" Sartre'a z Agnieszką Warchulską, Agnieszką Wosińską i Piotrem Grabowskim.

W repertuarze Letniego Przeglądu również spektakle, grane od kilku lat - nagrodzona Feliksem Warszawskim "Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka, opowieść o miłości Hanny Arendt i Martina Heideggera, czyli "Rzecz o banalności miłości" z Haliną Skoczyńską i Martyną Kowalik w rolach Arendt; "Młody Stalin" - historia młodego idealisty, który zostaje bandytą oraz "Mistrz i Małgorzata" w wykonaniu Teatru Malabar Hotel.

Komedie i kabaret

Na afiszu także propozycje dla tych, którzy w teatrze szukają inteligentnej rozrywki. Zapewnią ja "Exterminator", muzyczna komedia o grupie metalowców zmuszonych do grania na dożynkach, Kabaret na Koniec Świata z nowym programem i komedia Levina o miłości i sensie życia, czyli "Wzrusz moje serce".

Gościnnie w sztuce według Gabrieli Zapolskiej wystąpi Teatr Papahema, łączący teatr dramatyczny z elementami teatru lalek.

Przez cały lipiec na scenach Teatru Dramatycznego: Scenie im. Gustawa Holoubka, Scenie im. Haliny Mikołajskiej, Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego i Scenie Przodownik będzie można zobaczyć aż 29 przedstawień.

Przegląd zaczyna się 9 lipca i potrwa do 31 lipca 2015 roku

Bilety.teatrdramatyczny.pl

kasa@teatrdramatyczny.pl

22 656 68 44

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji