Artykuły

Kielce. Zadebiutują w Kubusiu spektaklem dla dorosłych

Konkurs dla debiutantów w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach wygrała Anny Retoruk za koncepcję spektaklu "Dziady po Białoszewskim". Przyznano również wyróżnienia. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

- Złożono wiele dobrych prac - oceniał dyrektor Kubusia Robert Drobniuch.

W drugim etapie jury po spotkaniu z wybranymi pięcioma zespołami realizatorskimi, które szerzej przedstawiły swoje projekty, główną nagrodę w konkursie dla debiutantów postanowiło przyznać zespołowi Anny Retoruk za koncepcję spektaklu "Dziady po Białoszewskim" na podstawie "Chamowa" oraz "Odczepić się" Mirona Białoszewskiego. Nagrodą jest możliwość realizacji spektaklu dla dorosłych w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś.

Nagrodzony zespół realizatorski (Anna Retoruk - reżyser, Justyna Banasiak - scenograf, Paweł Sowa - kompozytor) "wykazał się ciekawą i spójną wizją, oryginalnością wykorzystania formy, wrażliwością oraz bardzo dobrym przygotowaniem swojej koncepcji" - uznało jury konkursu dla debiutantów.

Przygotowania do realizacji spektaklu odbywać się będą od 15 sierpnia do premiery, która zaplanowana jest na 22 listopada 2015 roku.

Jury konkursu postanowiło też przyznać wyróżnienie w postaci rekomendacji do realizacji spektaklu w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, w ciągu najbliższych trzech sezonów artystycznych, projektowi "Niebieski Punkt" Aleksandry Jakubczak.

Spektakle przeznaczone są dla widzów dorosłych i jak widać z zainteresowania konkursem młodych, teatr lalek dla dorosłych ma szansę stać się nowym polem do eksperymentów i ważnym środkiem wyrazu we współczesnym świecie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji