Artykuły

Szczecin. Rybotycka i Wójcicki "Od La Scali do Piwnicy pod Baranami"

Punktem wyjścia jest wizyta słynnego Jana Kiepury w kabarecie. Usłyszymy takie przeboje słynnego tenora, jak "O sole mio", "Granada" czy "Wróć do Sorrento". Będą też największe przeboje Piwnicy pod Baranami.

Beata Rybotycka - ukończyła PWST w Krakowie (1987). Występowała w Starym Teatrze, w Piwnicy Pod Baranami, w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie i Teatrze na Woli w Warszawie. Od 1991r. związana jest z Teatrem STU. Wykonuje przede wszystkim utwory znanych krakowskich kompozytorów: Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Sikorowskiego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera do słów m.in. Leszka Aleksandra Moczulskiego, Zbigniewa Książka, Michała Zabłockiego.

Wydała dwie płyty solowe: "Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza" oraz "Szurum burum" we współpracy z Jarosławem Śmietaną.

Śpiewała w "Nieszporach Ludźmierskich" Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz w "Mszy polskiej" Hadriana Filipa Tabęckiego. W artystycznym dorobku ma kilkadziesiąt ról teatralnych i telewizyjnych.

Jacek Wójcicki - pieśniarz i aktor, absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od 1982 do 2010 roku był gwiazdą kabaretu Piwnica pod Baranami, z którym wielokrotnie występował (m. in. piosenki: "Czarne anioły", "Karuzela z Madonnami", "Konie Apokalipsy"). Jest laureatem wielu nagród, m. in. nagrody na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1986) - za piosenkę "Sekretarka" i Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1987). Sukces odniesiony na wrocławskim festiwalu skierował go w stronę estrady. Występował również w wielu programach telewizyjnych, takich jak: benefisy w Teatrze STU czy "Kabaret Olgi Lipińskiej", a także w przedsięwzięciach artystycznych bardziej poważnych, jak "Nieszpory Ludźmierskie" Jana Kantego Pawluśkiewicza i oratoriach: "Woła nas Pan" i "A kto się odda radości" Włodzimierza Korda (z tekstami Ernesta Brylla), gdzie był jednym z solistów.

Koncert 10 lipca (piątek), godz. 20, Duży Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich, wstęp 45 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji