Artykuły

Kraków. Klata reżyseruje w Starym

Nowe przedstawienie w realizacji jednego z najbardziej cenionych reżyserów młodego pokolenia Jana Klaty [na zdjęciu] - "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha" - zobaczy publiczność na deskach Starego Teatru w Krakowie. Premierę zaplanowano na 14 stycznia.

Klata zajął się adaptacją, reżyserią i opracowaniem muzycznym spektaklu. Przedstawienie powstało według powieści amerykańskiego pisarza Philipa K. Dicka. Dick posługuje się science-fiction, by w sugestywny sposób opisać współczesne lęki i egzystencjalne dramaty.

- Życie jest coraz bardziej beznadziejne, a halucynacje realniejsze od życia. Rzeczywistość jest skrajnie skomercjalizowana i utylitarna, a rzuceni w nią bohaterowie muszą zmierzyć się z przeciwnościami, które ich przerastają - mówi o przedstawieniu Klata.

W "Trzech stygmatach Palmera Eldritcha" o wpływy rywalizuje dwóch producentów halucynogenów. Monopolistą na rynku jest P.P.Laytous - firma oferująca "przeniesienie duszy". Produkuje elementy gry "Perky Pat", które w połączeniu z narkotykiem Can-D wywołują światy zastępcze, namiastkę cudownego życia na Ziemi. Jednocześnie na rynku pojawia się nowy narkotyk Chew-Z reklamowany hasłem: "Bóg obiecuje życie wieczne, my możemy je dać". Walka konkurencyjna staje się coraz bardziej niepokojąca.

W przedstawieniu występują m.in. Alicja Bienicewicz, Anna Radwan-Gancarczyk, Ewa Kolasińska, Ryszard Łukowski, Jan Peszek i Zbigniew Ruciński, Hubert Zduniak.

Jan Klata jest absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie (1997). W Krakowie reżyseruje po raz pierwszy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji