Artykuły

Szczecin. Baletowa Alicja w Krainie Czarów" na Zamku

Prapremiera baletu Przemysława Zycha w choreografii Jacka Tyskiego na motywach powieści Lewisa Carolla "Alicja w Krainie Czarów" i "Po drugiej stronie lustra" oraz inspirowana filmem Tima Burtona "Alice in Wonderland"

Autorem choreografii jest Jacek Tyski (solista i choreograf Baletu Narodowego) muzyka natomiast stanowi pierwsze od wielu lat w Szczecinie i jedno z nielicznych w Polsce zamówienie kompozytorskie, które przyjął Przemysław Zych. "Będziemy mieli zatem do czynienia ze światową prapremierą utworu, który został napisany specjalnie dla tej realizacji. Taką możliwość otrzymaliśmy dzięki wysokiej ocenie projektu w konkursie na zamówienie kompozytorskie w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kolekcje - zamówienie kompozytorskie" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. To jedyny w ostatnich latach balet pisany na zamówienie teatru operowego na pełną orkiestrę symfoniczną i historyczne wydarzenie dla Szczecina" - zapowiadają organizatorzy. .

Spektakl premierowy w hali Opery na Zamku przy ul. Energetyków w sobotę, 30 maja o godz. 17 (bilety 25-40 zł); kolejne przedstawienia w niedzielę, 31 maja, o godz. 17 i w poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 11 i 17 (bilety 15-29 zł). Czas trwania: ok. 90 minut (jedna przerwa).

Kierownictwo muzyczne, dyrygent: Jerzy Wołosiuk; scenografia: Robert Majkut; reżyseria światła: Christian Sellin; kostiumy: Marta Fiedler; multimedia: Kordian Piwowarski

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji