Artykuły

Bydgoszcz. Wraca balet Karola Urbańskiego

Opera Nova zaprasza 15, 16 i 17 maja na "Sen nocy letniej", balet do romantycznej muzyki Feliksa Mendelssohna, inspirowany komedią Szekspira pod tym samym tytułem. Wystąpią Balet i Orkiestra Opery Nova, chór żeński i solistki-soprany.

Obejrzymy dwa przenikające się światy: elfów i ludzi. Królestwem elfów władają skłóceni małżonkowie Tytania i Oberon, psotny Puk lekkomyślnie kropi sokiem z lubczyka, w środku lasu odbywają się tańce w blasku księżyca...

W świecie ludzi roi się od uczuciowych perypetii zakochanych, rozdzielanych i odnajdujących się par. Podobnie jak w literackim pierwowzorze, w balecie nie braknie nutki melancholii oraz momentów czysto komediowych (miłość królowej do zaklętego w osła prostaka, "teatr w teatrze", czyli amatorski spektakl odgrywany przez rzemieślników).

Szczęśliwy koniec przynosi trzy wesela przy dźwiękach słynnego marsza oraz zgodę wśród mieszkańców świata jawy i snu.

W rolach elfów: jako Oberon - Wiktor Dierewianko, jako Tytania - Olga Marczak/Angelika Gembiak, w duszka Puka wcieli się Tomasz Gruszecki. W rolach ludzi: Piotr Kobierzyński (Tezeusz), Marta Kurkowska (Hermia), Anna Pietrykowska/Anna Bobrowska (Helena), Mariusz Kowalczyk/Sebastian Skalski (Demetriusz), Tomasz Siedlecki (Lizander), Krzysztof Górski (Egeusz).

Orkiestra Opery Nova wystąpi pod batutą Piotra Wajraka.

W piątek i sobotę spektakle rozpoczynają się o godz. 17.00., natomiast niedzielne przedstawienie - o godz. 19.00.

Czwartkowe przedstawienie odbywa się w ramach projektu pn. "Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego" .

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji