Artykuły

Rzeszów. "Obsesja" gościnnie w Przedmieściu

Teatr Przedmieście zaprasza na spektakl "Obsesja" w wykonaniu Teatru Remus z Warszawy, który będzie można zobaczyć 11 maja (poniedziałek) o godz. 19.

"Obsesja" to spektakl o dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie - świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi brutalnymi tekstami kontrastuje piękno odległych kultur, obecne w sztuce współpracujących przy realizacji spektaklu artystów zagranicznych: japońskiego tancerza butoh Ruiego Ishihary i Hany Umedy, aktorki wykonującej tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo, a także w śpiewanych przez aktorów tradycyjnych wielogłosowych pieśniach z różnych krajów Afryki m.in. Maroka i Ugandy, a także Korsyki, Włoch, Brazylii i Bałkanów.

Tytuł spektaklu nawiązuje do historii marokańskiego artysty, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: "Po tym zdarzeniu () wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja."

Celem projektu jest budowanie dialogu międzykulturowego i przeciwdziałanie zjawiskom ksenofobii i rasizmu w Polsce oraz mobilizowanie odbiorców do reakcji na akty nietolerancji i dyskryminacji rasowej.

**

OBSADA: Daniel Brzeziński, Gwidon Cybulski, Agnieszka Hakizimana, Rui Ishihara, Dominika Jarosz, Joanna Nitka, Hana Umeda

REŻYSERIA: Katarzyna Kazimierczuk

ARANŻACJA MUZYCZNA: Sean Palmer, Dominika Jarosz

SCENOGRAFIA: Łukasz Żyłka

OPRACOWANIE GRAFICZNE: Krystian Strzelecki

Wstęp wolny, obowiązkowa rezerwacja miejsc: tel. 726585666

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji