Artykuły

Poznań. Warsztaty Alternatywnej Szkoły Teatru w Ósemkach

Alternatywna Szkoła Teatru zaprasza 15 maja i 20 maja na warsztaty poświęcone procesom tworzenia oraz interpretacji projektów teatralnych, a także pożytkom, jakie płyną z teatrologii dla obserwacji życia społecznego.

Dzień pierwszy: 15 maja 2015 r. godz. 18

PROJEKTY SPOŁECZNO-TEATRALNE, CZYLI SZTUKA SŁUCHANIA

Warsztat skierowany do licealistów i studentów poświęcony będzie procesom tworzenia oraz interpretacji projektów teatralnych wpisujących się w nurt community arts.

Umiejętność słuchania i uważnej obserwacji oraz gotowość do uznania podmiotowości bohaterów i adresatów prac społeczno-teatralnych stanowią warunki konieczne do ich realizacji. Podczas spotkania w Teatrze Ósmego Dnia obejrzymy fragmenty widowisk, które powstawały w dzielnicach polskich miast. Przemyślimy i przećwiczymy na sobie kompetencje i narzędzia, jakie musimy posiadać, by kreować i odczytywać podobne projekty.

Prowadzenie:

Paulina Skorupska - teatrolożka, doktorantka w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk UAM

Zapraszamy do udziału uczniów liceów i studentów

***

Dzień drugi: 20 maja 2015 r., godz. 18

I TY JESTEŚ TEATROLOGIEM...

...jeśli rozglądasz się po świecie i analizujesz wydarzenia w pewien szczególny sposób, dostrzegając ich dramaturgię, wewnętrzną strukturę, specjalny sposób zorganizowania. Narzędzia wypracowane na terenie teatrologii przydatne okazują się więc również poza teatrem - spotkanie w Teatrze Ósmego Dnia poświęcone będzie pożytkom, jakie płyną z teatrologii dla obserwacji życia społecznego, wspólnotowych dramatyzacji i celebracji, ale także temu, jak teatrologiczny punkt widzenia niespodziewanie może zmieniać spojrzenie na dzieła innych (niż teatr) sztuk.

W spotkaniu wezmą udział:

prof. Dobrochna Ratajczakowa, prof. Elżbieta Kalemba-Kasprzak i prof. Ewa Guderian-Czaplińska z Katedry Dramatu, Teatru i Widowisk UAM

***

ZAPISY NA WARSZTATY: na adres program@osmego.art.pl należy przesłać zgłoszenie, zawierające, Imię i nazwisko, wiek, nr tel., nazwę szkoły/uczelni w przypadku uczniów/studentów.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

UWAGA: Szczegółowe i dodatkowe informacje dotyczące programu: 61 855 20 86, program(at)osmego.art.pl

Rezerwacja biletów i wejściówek: 61 855 20 86, teatr(at)osmego.art.pl lub osobiście w siedzibie Teatru Ósmego Dnia od poniedziałku do piątku od 10 do 15; zarezerwowane bilety można też kupić w kasie Teatru w dniu spektaklu albo wydarzenia, nie później niż 15 minut przed jego rozpoczęciem.

UWAGA: zapisy na warsztaty w ramach Alternatywnej Szkoły Teatru tylko pod adresem: program(at)osmego.art.pl

Zapraszamy!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji