Artykuły

Koszalin. Marta Klubowicz kontra BTD

Odszkodowania w wysokości dwunastu miesięcznych pensji domaga się od Bałtyckiego Teatru Dramatycznego znana aktora Marta Klubowicz [na zdjęciu] za nieprzedłużenie z nią umowy o pracę.

Klubowicz, jak już pisaliśmy, pozwała teatr do Sądu Pracy w październiku. Początkowo chciała przywrócenia do pracy, jednak na pierwszej rozprawie, która odbyła się na początku listopada, reprezentująca ją prawniczka z Warszawy zmieniła roszczenie na finansowe odszkodowanie. - W piśmie procesowym od pani Marty Klubowicz nie określono konkretnej kwoty - powiedziała nam broniąca teatru mecenas Katarzyna Wicher-Kluczkowska - jest tylko mowa o dwunastu miesięcznych pensjach.

Wicher-Kluczkowska nie była w stanie podać wysokości pensji Klubowicz, która w BTD pracowała od kwietnia 2002 roku - zatrudnił ją poprzedni szef teatru Zbigniew Kułagowski - na podstawie czterech umów zawartych na czas określony. Aktorka raz miała cały etat, raz pół etatu.

Obecny dyrektor BTD Roman Radziwonowicz powiedział "Głosowi Pomorza", że przez ostatni rok Marta Klubowicz pracowała na pół etatu i zarabiała miesięcznie "grubo poniżej 1000 złotych brutto". - Dokładnej kwoty pensji nie chciałbym podawać, bo obowiązuje mnie w tym względzie tajemnica - wyjaśnił Radziwonowicz.

Według nieoficjalnych informacji, Marta Klubowicz może żądać od BTD nawet 14 tys. zł - aktorka prawdopodobnie domaga się pieniędzy za cały etat. Klubowicz pozwała teatr, bo poprzedni dyrektor artystyczny placówki Edward Żentara w marcu tego roku zapowiedział aktorom, że skoro nie doszło do tzw. rozmów sezonowych, to wszyscy mogą być pewni swoich etatów w przyszłym sezonie artystycznym. Umowa Marty Klubowicz wygasała 31 sierpnia tego roku. Na konferencji prasowej we wrześniu dyrektor Radziwonowicz poinformował dziennikarzy, że zdecydował o nieprzedłużaniu umowy z Klubowicz. 12 września mieszkająca w Warszawie aktorka dostała świadectwo pracy z BTD.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji