Artykuły

Wrocław. "Kocham Pana, Panie Sułku" teraz w Imparcie

28 kwietnia na Scenie Impartu wystawiony zostanie spektakl "Kocham Pana, Panie Sułku", czyli przeniesione na deski teatru kultowe słuchowisko Polskiego Radia z niezapomnianymi kreacjami Marty Lipińskiej i Krzysztofa Kowalewskiego, przy którym wychowało się kilka pokoleń Polaków.

Ponadczasowy humor i dowcip autorstwa jednego z najbardziej cenionych polskich satyryków.

Teksty, które niezmiennie, od ponad 40 lat, śmieszą słuchaczy w różnym wieku.

Pani Eliza i Pan Sułek Romantyczka i realista, kto z nas nie zna tej pary, kto z nas nie zaśmiewał się do łez, słuchając dyskusji i dialogów tych dwojga. Ona go uwielbia, on w zamian używa jej jako przynęty (łowi na nią raki), albo wykorzystuje jako antenę telewizyjną... Na każde jej "Kocham Pana, Panie Sułku" odpowiada krótkim i nerwowym "Cicho!". A nad wszystkimi czuwa wszędobylski Gajowy Marucha...

Pan Sułek - "starszy bęcwał w młodym wieku" - jak określił tę postać kreujący ją Krzysztof Kowalewski, pojawił się na antenie radiowej Trójki w 1973 roku. Od początku towarzyszy mu Pani Eliza - śmiertelnie zakochana i bezgranicznie wierna. W tę rolę wcieliła się Marta Lipińska. Aktorzy, mimo że prywatnie pozbawieni cech granych postaci, tak bardzo się z nimi skojarzyli, że gdy ogłoszono konkurs na portrety Pani Elizy i Pana Sułka - większość przedstawiała podobizny pary aktorskiej.

***

KOCHAM PANA, PANIE SUŁKU

Spektakl literacko muzyczny w wykonaniu Marty Lipińskiej, Krzysztofa Kowalewskiego i Andrzeja Ferenca

Data: 28-04-2015 | Godzina: 19.00

Miejsce: Impart, sala teatralna

Bilety: 55 zł, 50 zł, 40 zł

Marta Lipińska - aktorka teatralna, radiowa, filmowa i telewizyjna, absolwentka warszawskiej PWST (1962). Debiutowała na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie, z którym jest związana do dzisiaj. Ogółem zagrała w ponad dwudziestu filmach i blisko pięćdziesięciu spektaklach teatralnych. Na ekranie kinowym pojawiła się po raz pierwszy w filmach Stanisława Różewicza oraz Tadeusza Konwickiego. Szerokiej widowni stała się znana z ról w filmach i serialach będących adaptacjami dzieł literackich, w tym m.in. Heleny Stawskiej z Lalki i żony właściciela majątku ziemskiego z Nad Niemnem. Stworzyła wyraziste i powszechnie lubiane kreacje w obyczajowo-komediowych serialach: Miodowe lata oraz Ranczo.

Krzysztof Kowalewski - jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, odtwórca pamiętnych ról komediowych w Misiu i Brunecie wieczorową porą Stanisława Barei.

Absolwent warszawskiej PWST (1960). Zagrał około sto ról w filmach i serialach. Na dużym ekranie debiutował w 1960 r. w Krzyżakach Aleksandra Forda. Duże uznanie widzów przyniosła mu rola Rocha Kowalskiego w Potopie Jerzego Hoffmana z 1974 r. Po latach wystąpił w Ogniem i mieczem, jako Zagłoba. Dużą popularność przyniosły mu role komediowe. Aktor zagrał m.in. w filmach: Wyjście awaryjne, C.K. Dezerterzy, Rozmowy kontrolowane, Nic śmiesznego, Ryś. Najmłodsza publiczność pamięta go z serialu Rodzina Leśniewskich. Jako aktor teatralny występował w warszawskich teatrach: Klasycznym, Dramatycznym, Polskim, Studenckim Teatrze Satyryków, Rozmaitości i Współczesnym (związany jest z nim do dziś).

Akompaniuje Marian Szałkowski

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji