Artykuły

Wrocław. Dotknij Teatru Pantomimy

Wrocławski Teatr Pantomimy bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru i w akcji "Dotknij Teatru". Aktorzy i pedagodzy przeprowadzą cykl bezpłatnych warsztatów pantomimy i ruchu.

Warsztaty z pantomimy podejmą szeroką problematykę ciała i fizyczności w teatrze ruchu. Zakres i forma warsztatów skierowane są zarówno do osób, które po raz pierwszy zmierzą się z tą formą ruchu, jak i do tych, którzy pracują w teatrze ruchu. Podczas warsztatów chcemy pokazać, dlaczego właśnie tak, a nie inaczej poszukuje się ruchu w teatrze pantomimy. Poszukiwanie prawdy w ruchu, budowanie postaci i dialogu scenicznego z partnerem, wymaga od aktora-mima znajomości podstaw warsztatu i zasad organizujących strukturę ruchowej wypowiedzi scenicznej. Zapoznamy się z tą strukturą i pokażemy, jak pracować w konwencji pantomimy, jak "myśleć pantomimą". Metoda naszej pracy opierała się będzie na przeprowadzeniu klasycznej rozgrzewki aktora-mima, podjęciu pracy nad podstawowymi technikami pantomimy klasycznej oraz docelowo - sposobu pracy nad rolą w konwencji pantomimy zespołowej. Zajęcia przewidują pracę indywidualną każdego z uczestników, jak i działania zespołowe. Na zajęcia zapraszamy młodzież i osoby dorosłe.

***

Zajęcia we Wrocławiu odbędą się w ramach projektu Akcja: EDUKACJA czyli międzypokoleniowego projektu teatralnego, który realizowany jest w Pantomimie od października 2014. Więcej informacji o projekcie na stronie www.pantomima.wroc.pl/edukacja/akcjaedukacja/

Pantomima nie boli. Dotknij Teatru /w ramach Akcji: EDUKACJA/:

28 marca, MŁODZIEŻ /16-23 lata/ godz. 10.30-13.00, 15.00-18.00, Wrocławski Teatr Pantomimy, al. Dębowa 16

Zapisy: tel. 71 337 21 03, katarzyna.morawska90@gmail.com

Zajęcia prowadzą: Agnieszka Kulińska i Krzysztof Roszko

Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy! Lista miejsc ograniczona.

Celem projektu Dotknij Teatru jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr "od kuchni", zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

Wrocławski Teatr Pantomimy dzięki dofinansowaniu przez Dotknij Teatru, bierze również udział w łódzkich obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru. Warsztaty pantomimy prowadzą Agnieszka Charkot i Agnieszka Dziewa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji