Artykuły

Białystok. Atrakcje na dzień teatru

W piątek świat artystyczny będzie obchodził święto teatru. W Polsce dodatkowo w tym roku wypada 250-lede teatru publicznego. Tegoroczne imprezy rozpocznie już w czwartek białostocka młodzież.

W VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku ruszy amatorski festiwal Podlaskie Spotkania Teatralne "Zwierciadła". Spektakle rozpoczną się o godzinie 10, a wstęp jest wolny.

Koordynatorem akcjii "Dotknij teatru" jest Teatr Dramatyczny. Na Międzynarodowy Dzień Teatru (27 marca godz. 19) zaplanował ogólnopolską prapremierę spektaklu "Sońka" według głośnej książki wywodzącego się z naszego regionu Ignacego Karpowicza

Niestety, nie ma już biletów, które za symboliczną złotówkę oferowała białostocka opera. Koncert "Od deski do deski", czyli najpiękniejsze arie i piosenki ze spektakli Opery i Filharmonii Podlaskiej, będzie grany przy komplecie publiczności.

W tym roku oprócz opery do akcji "Dotknij teatru" włącza się także Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Są jeszcze wejściówki na piątkowy spektakl "Hamleta.

W sobotę na dwugodzinny spacer po Białymstoku "Szlakiem białostockich scen" zaprasza niezawodny Andrzej Lechowski. Za kulisy Teatru Dramatycznego i Białostockiego Teatru Lalek będzie można zajrzeć w niedzielę. Artyści z BTL proponują obejrzenie w promocyjnej cenie "Cudownej lampy Aladyna" - najnowszego spektaklu tej sceny.

Karpowicza. Są jeszcze ostatnie

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji