Artykuły

Toruń. Premiera "Kansas" u Horzycy

Teatr im. Horzycy zaprasza na piątą premierę bieżącego sezonu - "Kansas" w reż. Marcina Wierzchowskiego (scenariusz na podstawie improwizacji aktorskich), która odbędzie się 28 marca o godz. 18 na Dużej Scenie.

Akcja spektaklu Marcina Wierzchowskiego rozpoczyna się na trzy dni przed... No, właśnie, przed czym? Wszyscy wiedzą, że wkrótce nastąpi COŚ, co na zawsze odmieni ich życie. Mówią o tym media, sami bohaterowie, ich sny. W obliczu sytuacji, w jakiej się znaleźli, każdemu z bohaterów przyjdzie zweryfikować cały swój system wartości.

Główną inspiracją dla "Kansas" jest "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" Lymana Franka Bauma. Podobnie jak tam, główna bohaterka ma na imię Dorotka. W Kansas, które być może - jeśli dać wiarę dziewczynce - było kiedyś ostoją ludzkiej solidarności, pracowitości, pobożności i odważnego dążenia do sprawiedliwości, coś poszło nie tak. Dorotka postanawia więc wyruszyć w podróż do być może jedynego człowieka, który byłby w stanie przywrócić Kansas utracony ład, ludziom w nim mieszkającym dom, a życiu sens. Jej wyprawa jest też - a może przede wszystkim - wyzwaniem rzuconym ogarniającemu ją zwątpieniu w to, że człowiek jest z natury dobry.

Na spotkanie z realizatorami spektaklu "Kansas" w ramach "Studenckiej środy" zapraszamy 1 kwietnia po spektaklu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji