Artykuły

Kraków. Ślad po teatrze. Co zostanie po nas?

Jak zmienił się obraz krytyki teatralnej na przestrzeni ostatnich lat? Jak wpływa ona na nasze myślenie o teatrze? Na dyskusję o znaczeniu krytyki teatralnej zaprasza Teatr Łaźnia Nowa 28 marca o godz. 17.

Teatr Narodowy obchodzi w tym roku 250-lecie. Źródłem wiedzy o jego historii jest piśmiennictwo - zapiski teatralne i recenzje. Nasza tradycja i świadomość teatralna zostały zbudowane na bazie tych dokumentów. Międzynarodowy Dzień Teatru będzie więc okazją do zadania pytań: czy sposób opisywania rzeczywistości teatralnej wpływa na jej kreację? Jak zmienił się obraz krytyki teatralnej na przestrzeni ostatnich lat? Jak wpływa ona na nasze myślenie o teatrze? Przede wszystkim jednak - co powiedzą o nas przyszłe pokolenia na bazie lektury dzisiejszych tekstów?

Do dyskusji o znaczeniu krytyki teatralnej zaprosiliśmy recenzentów o różnych doświadczeniach i odmiennych upodobaniach, reprezentujących dwie symbolicznie rozumiane generacje teatralne. Czy mimo dzielących ich różnic pisanie o teatrze traktują jako wspólną misję? Czy krytyka teatralna może być w pełni niezależna, opierająca się programowym liniom redakcji i osobistym sympatiom? A może profesjonalna krytyka teatralna - w dobie internetu, gdzie każdy może wyrazić swoją opinię - jest już dziś niepotrzebna?

Paneliści:

Michał Centkowski

Piotr Gruszczyński

Alicja Müller

Tadeusz Nyczek

Prowadzenie:

Aleksandra Sowa

Magdalena Urbańska

*

28 marca 2015

godz. 17:00

*

Panel dyskusyjny odbędzie się w ramach projektu "Dotknij Teatru" zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji