Artykuły

Bydgoszcz. Międzynarodowe Forum Tańca w Polskim

W najbliższą niedzielę Teatr Polski rozpocznie projekt Międzynarodowe Forum Tańca, który zainaugurowany zostanie wykładem dr Joanny Szymajdy, zastępczyni dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca, a następnie odbędzie się pokaz spektaklu "Ciało. Dziecko. Obiekt".

Taniec jest w tej chwili z pewnością jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin sztuki, a to, co najciekawsze we współczesnym teatrze, bardzo często powstaje na przecięciu tańca, teatru, sztuk wizualnych, muzyki, negując dotychczasowe granice i tworząc nowy język artystyczny. Międzynarodowe Forum Tańca to cykliczny, wieloletni projekt Teatru Polskiego w Bydgoszczy, który obejmie zarówno prezentację spektakli, jak i wykładów oraz działań edukacyjnych, skierowanych do szerokiej publiczności.

Tegoroczna seria prezentacji obejmie pokazy spektakli znakomitych polskich choreografów: Izy Szostak, Ramony Nagabczyńskiej, Agaty Maszkiewicz, Renaty Piotrowskiej, Agaty Siniarskiej, Anny Nowak, Anny Godowskiej, Tomasza Wygody, Sławomira Krawczyńskiego. Każde z przedstawień poprzedzi wprowadzenie, przygotowane przez wybitne postaci polskiego tańca.

Projekt realizowany jest w ramach programu "Scena dla tańca", prowadzonego przez Instytut Muzyki i Tańca.

***

"Ciało. Dziecko. Obiekt." (na zdjęciu)

koncept/choreografia/wykonanie: Iza Szostak

oprawa wizualna/muzyka/ wykonanie: Kuba Słomkowski

producent: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

partnerzy: Instytut Adama Mickiewicza, Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Wawerska Strefa Kultury

Czas trwania spektaklu: 50 min

Spektakl "Ciało. Dziecko. Obiekt." zgłębia zagadnienia doświadczenia dzieciństwa. To czas zachowany w pamięci rodzinnej i indywidualnej. Dzieciństwo składa się ze śladów oraz przedmiotów - zabawek, notesów, obiektów - przywołujących dawne smutki, lęki i radości. Jak duże może być nasze muzeum dzieciństwa? Czy mieści nam się w kieszeni, a może sięga chmur, jest zwykłą anegdotą czy też nieprzepracowanym wspomnieniem? Artystkę interesuje praca z pamięcią, cielesna re-konstrukcja stanów i znaków przeszłości, rzeczywistości minionej w wymiarze kulturowo-społecznym, jak i indywidualnym.

Wprowadzenie do projektu/wykład: godz. 18.00 Foyer Małej Sceny TPB

Pokaz spektaklu: godz. 19.00 Mała Scena TPB

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji