Artykuły

Warszawa. Wspomienie o Barbarze Kwiatkowskiej-Lass

Dom Kultury Zacisze zaprasza 25 lutego o g. 17.30 na Wspomnienie aktorki Barbary Kwiatkowskiej-Lass w 20 rocznicę śmierci. Wstęp wolny.

W programie:

- projekcja filmu "Jowita" reż. Janusz Morgenstern. W rolach głównych Barbara Kwiatkowska i Daniel Olbrychski.

Goście specjalni:

- Leszek Żądło, saksofonista, kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech. Studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu. Pierwszy zespół, Leszek Żądło Ensemble, założył w 1972 roku, a w 1983 r., już w Niemczech, pod jego kierunkiem rozpoczął działalność Polish Jazz Ensemble. Muzyczny dorobek to ponad 80 płyt, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty. Profesor uczelni muzycznych w Würzburgu i Monachium. Partner życiowy i artystyczny Barbary Kwiatkowskiej. Podczas Giełdy wykona utwór "Miss B" (własna kompozycja)

- Jerzy Fedorowicz, aktor, dyrektor Teatru Ludowego w Krakowie, współautor książki "Lodołamacz Fedor", współpracował z Aktorką. Aktualnie poseł na Sejm RP.

Janusz Majewski, reżyser filmowy, zrealizował m.in."C.k. dezerterzy" oraz "Zazdrość i medycyna", rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej na Żoliborzu.

Leszek Kułakowski, muzyk jazzowy, kompozytor, profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat wielu festiwali i konkursów, twórca festiwalu im.Komedy. Zagra koncert jazzowy wspólnie z Leszkiem Żądło.

Leszek Perth, b.pracownik Radia Wolna Europa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji