Artykuły

Bydgoszcz. "Sen nocy letniej" wraca na afisz

Opera Nova zaprasza w dniach 21-24 lutego na spektakle "Snu nocy letniej", baletu do romantycznej muzyki Feliksa Mendelssohna, inspirowanej komedią Szekspira. Spektakl w choreografii Karola Urbańskiego po trzyletniej przerwie powraca do repertuaru.

Wystąpi Balet i Orkiestra Opery Nova, chór żeński i solistki. Zobaczymy zmienione dwie obsady tancerzy. Pracuje z nimi aktualnie Małgorzata Chojnacka, która przy premierze pełniła rolę asystentki choreografa, Karola Urbańskiego.

Obejrzymy dwa przenikające się światy: królestwo elfów, jego skłóconych władców Tytanię i Oberona, psotnego Puka, niebezpiecznie szafującego sokiem z lubczyka, czapkę z oślimi uszami, mgłę zasnuwającą las, tańce w blasku księżyca... W świecie ludzi roi się od wielkich emocji i perypetii uczuciowych zakochanych i rozdzielanych par.

Podobnie jak w literackim pierwowzorze, w balecie nie braknie nutki melancholii oraz momentów czysto komediowych (miłość królowej do zaklętego w osła prostaka, "teatr w teatrze", czyli amatorski spektakl odgrywany przez rzemieślników).

Szczęśliwy koniec przynosi śluby trzech par przy dźwiękach słynnego marsza, oraz zgodę wśród mieszkańców świata jawy i snu.

W roli Oberona, króla elfów wystąpi Wiktor Dierewianko, jako Tytania - Angelika Gembiak/Olga Marczak, w duszka Puka wcielą się Sebastian Skalski/ Tomasz Gruszecki. W rolach ludzi: Piotr Kobierzyński (Tezeusz), Marta Kurkowska (Hermia), Anna Bobrowska (Helena), Mariusz Kowalczyk (Demetriusz), Tomasz Siedlecki (Lizander)

Orkiestra Opery Nova wystąpi w kolejnych dniach pod batutą Piotra Wajraka i Jerzego Wołosiuka.

Uwaga: w sobotę i wtorek spektakl grany będzie o godz. 19.00. natomiast niedzielne i poniedziałkowe przedstawienie rozpocznie się o godz. 17.00.

Poniedziałkowy spektakl (23 lutego) odbywa się w ramach projektu pn. "Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji