Artykuły

Płock. Komedia o niewolnikach kapitalizmu u Szaniawskiego

22 lutego w teatrze płockim zobaczymy spektakl premierowy. Będzie to sztuka czeskiego autora Romana Sikory pt. "Spowiedź masochisty". Przedstawienie reżyseruje Anna Turowiec, dla której jest to spektakl dyplomowy.

W poszukiwaniu szczęścia, w dążeniu do wymarzonego celu musisz tylko... więcej pracować. Pracować i pracować wciąż intensywniej, żeby nie stracić swojej szansy. Jaki powinien być idealny pracownik w dzisiejszym świecie? Godzić się na umowy śmieciowe, nielimitowane godziny pracy, nie buntować się przeciw łamaniu swoich praw i cieszyć się, że w ogóle ma pracę? Czy takiej rzeczywistości chcieliśmy? - pytają twórcy nowego spektaklu.

Będzie to realizacja komedii Romana Sikory, która w sposób ironiczny opowiada o niewolnikach współczesnego kapitalizmu, pracujących w czasach "wiecznego kryzysu".

W roli głównej wystąpi Mariusz Pogonowski. W pozostałych rolach zobaczymy: Katarzynę Anzorge, Marka Walczaka, Sebastiana Rysia, Bogumiła Karbowskiego i Piotra Bałę. Reżyseruje Anna Turowiec - absolwentka Wiedzy o Teatrze, kończąca reżyserię na Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Pracuje w Teatrze Narodowym, gdzie była asystentką reżysera m.in. przy spektaklach Jerzego Jarockiego - "Błądzenie" i "Kosmos", Jana Englerta - "Iwanow", Agnieszki Glińskiej - "Norymberga". Scenografię przygotowuje Joanna Walisiak-Jankowska. Muzykę - Wiktor Stokowski. Premierę zaplanowano 22 lutego o godz. 19.00 na scenie kameralnej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji