Artykuły

Kielce. Spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk

Instytut Książki i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zapraszają na spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk, które odbędzie się 12 lutego o godz. 17 w siedzibie Biblioteki.

Olga Tokarczuk to wybitna powieściopisarka i eseistka, jedna z najbardziej utytułowanych polskich autorek. Jej debiutem była powieść "Podróż ludzi Księgi" (1993) nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Opublikowała m.in. powieści: "Prawiek i inne czasy" (1996), "Dom dzienny, dom nocny" (1998), "Bieguni" (2007), "Anna In w grobowcach świata" (2006), "Ostatnie historie" (2004), "Księgi Jakubowe" (2014).

Laureatka m.in. Nagrody Fundacji Kościelskich oraz Paszportu Polityki. Trzykrotnie nominowana do Nagrody NIKE za: "Prawiek i inne czasy", "Dom dzienny, dom nocny" i zbiór dziewiętnastu opowiadań "Gra na wielu bębenkach" - za każdym razem zdobywała Nagrodę Czytelników. W 2008 r. otrzymała za "Biegunów" Nagrodę Literacką NIKE, a w 2013 r. międzynarodową nagrodę Vilenica, przyznawaną pisarzom z Europy Środkowej.

Książki Olgi Tokarczuk tłumaczono na wiele języków, m.in. niemiecki, angielski, francuski, hiszpański, rosyjski, chiński, japoński. Na podstawie jej utworów powstają inscenizacje teatralne, a niektóre doczekały się także ekranizacji.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji