Artykuły

Poznań. "Hiszpanka" w kinach i w księgarniach

W piątek na ekrany polskich kin wchodzi "Hiszpanka" Łukasza Barczyka. Wraz z premierą filmu, także w piątek ukaże się książka pod tym samym tytułem.

"Zabierz Hiszpankę do domu" - ulotki tej treści dostawali widzowie przedpremierowych seansów w poznańskich kinach. Zainteresowanie było duże, bo propozycja wydawnictwa Media Rodzina jest kusząca.

Książka, która w piątek trafi do księgarń, to nowela Łukasza Barczyka, którą wygrał w październiku 2011 roku konkurs marszałka województwa wielkopolskiego na scenariusz filmowy inspirowany Powstaniem Wielkopolskim. Od niej więc wszystko się zaczęło...

Przez trzy lata powstawał film, który także w piątek ma swoją premierę w całej Polsce. Równoczesne pojawianie się książki i filmu to zjawisko coraz popularniejsze.

Tak parę miesięcy temu było ze "Zniewolonym" Solomona Northupa, zekranizowanym przez Steve'a McQueena czy "Brudem" wyreżyserowanym przez Jonsa Bairda. Widać, że kinomanom pomysł przypadł do gustu.

Dobrze więc, że wydawnictwo Media Rodzina przeniosło go i na nasz poznański rynek. Książka oprócz wspomnianej wygranej noweli zawiera zdjęcia z filmu i przedstawia bohaterów-aktorów, co z pewnością pobudzi wyobraźnię tych, którzy poprzestaną na lekturze i da wyobrażenie ekranizacji. Co zrobić? Najpierw oglądać czy może przeczytać? Każdy musi rozstrzygnąć sam. Osobiście wolę najpierw obejrzeć i dać się zaskoczyć reżyserowi w kinie, a później... zabrać "Hiszpankę" do domu.

***

"Hiszpanka"

Łukasz Barczyk

Wydawnictwo Media Rodzina

Poznań 2015

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji