Artykuły

Sopot. "Art Cafe" i "Przejaśnienia 36.8" u tancerzy

Teatr na Plaży zaprasza 18 stycznia na wieczór przeciwieństw Sopockiego Teatru Tańca, czyli najstarsze i najnowsze spektakle o miłości i o samotności - "Art Cafe" oraz premierę tanecznego solo "Przejaśnienia 36.8".

Premierowe "Przejaśniena 36,8" to pierwsza solowa praca Magdaleny Wójcik we współpracy z Joanną Czajkowską. Odnosi się do osobistych doświadczeń życiowych artystki, która skrzętnie w swych rozważaniach ominęła liczne teorie psychologiczne. Główną inspiracją okazał się być język podwodnych istot zamieszkujących Morze Martwe.

Iść do domu. Nie wychodzić. Utonąć.

Jest dobrze. Lepiej.

Z mojego ciała wypływa ciepła, ciężka substancja.

Zamienić się miejscami i pozostać blisko. Ze swoim ciałem.

***

W pewnej kawiarni w Paryżu, a może w Warszawie... nad ranem, a może bardzo późnym wieczorem, w opustoszałej sali kelnerka niosąc nad swoja głową jak tacę ebonitową płytę długogrającą, nastawia stary patefon, po chwili zjawia się ON... Wielbiciel kawy, a może wielbiciel kelnerki...

Ona spłoszona, nieśmiała, w uniżonej pozycji usługującego, spogląda z boku na wyśnionego, pewnego siebie, dobrze ubranego gentlemana. On patrzy spokojnie, chociaż nie ulega wątpliwości, że serce ma gorące.

Sopocki Teatr Tańca (dawniej Teatr Okazjonalny) przenosi nas w "Art Cafe" (na zdjęciu), do zapomnianej epoki paryskiego szyku, wystylizowanych ruchów, bon tonu, do świata, w którym rytm wyznacza szum starej, zdartej płyty i piosenek Josephine Baker.

"Art Cafe" jest spektaklem, który najdłużej (premiera w 2001 r.) spośród wszystkich innych, pozostawał w aktualnym repertuarze teatru. W ciągu wielu lat był prezentowany na bardzo licznych scenach w Polsce, a także na Litwie, w Portugalii i w Niemczech, wszędzie ciesząc się uznaniem publiczności.

--

18 stycznia 2015 | niedziela | godz. 19.00

Bilety

Normalny: 30 zł

Ulgowy: 20 zł

Rezerwacje:

UWAGA!!! NOWY ADRES: rezerwacje.stt@gmail.com

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji