Artykuły

Olsztyn. Operetka w filharmonii

Najpiękniejsze polki i walce rodziny Straussów oraz słynne arie z oper i operetek usłyszymy podczas wtorkowego (30.12) koncertu w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Start o godz. 19.

Zapraszają wykonawcy koncertu: Piotr Sułkowski (dyrygent), Agnieszka Tomaszewska (sopran), Tadeusz Szlenkier (tenor) oraz orkiestra symfoniczna filharmonii.

Solistka koncertu Agnieszka Tomaszewska (sopran) jest laureatką konkursu Międzynarodowej Letniej Akademii Uniwersytetu w Salzburgu. Jest zdobywczynią I Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari oraz nagród specjalnych (m.in. Radia RMF Classic). Finalistka i laureatka Nagrody dla Najlepszego Sopranu w Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim 2010. Debiutowała na scenie Schlosstheater Schönbrunn w Wiedniu partią Armidy (Rzekoma ogrodniczka) w roku 2005. W latach 2005-2007 była solistką Hamburskiej Opery Narodowej. Obecnie współpracuje z Operą Narodową w Warszawie.

Tadeusz Szlenkier (tenor) ma na swoim koncie udział w licznych konkursach wokalnych. W maju 2005 r. zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Klassik-Mania w Wiedniu. Od tego czasu występuje na wielu ważnych scenach muzycznych w Polsce i za granicą. W 2010 r. Tadeusz Szlenkier reprezentował Polskę na koncertach organizowanych w ramach targów EXPO w Szanghaju. W latach 2012, 2013 i 2014 entuzjastycznie przyjęto występy artysty na festiwalu "Música em Trancoso" w Brazylii. Od 2010 r. jest na stałe związany z bydgoską Opera Nova, gdzie występuje w rolach tenora lirycznego.

Koncert w wykonaniu Agnieszki Tomaszewskiej, Tadeusza Szlenkiera

oraz orkiestry symfonicznej filharmonii

30 grudnia (wtorek), godz. 19:00

Filharmonia Warmińsko-Mazurska

ul. Głowackiego 1, Olsztyn

Przeczytaj cały tekst: Gala w olsztyńskiej filharmonii - Kultura

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji