Artykuły

Widowisko z ogniem

"Piotruś Pan" na pół roku opuścił Warsza­wę. Jako pierwsza u siebie zobaczy go śląska publiczność. W katowickim Spodku widowisko nabierze rozmachu, na jaki nie pozwalały mu warunki Teatru Muzycznego "Roma".

Będzie żywy ogień, na który warszawska straż miejska nie zgodziła się po kilku przedsta­wieniach. Będzie prawdziwa woda i dość miejsca, by statek opływał wyspę (w Warszawie przesuwał się tylko do przodu i do tyłu). Bardziej imponująco zapowiadają się sceny zbioro­we, z udziałem większej ilości aktorów.

- Nie chcemy na niczym oszczędzać - powiedział reży­ser przedstawienia, Janusz Jó­zefowicz. - "Piotruś Pan" był robiony z myślą o Teatrze Wielkim. Wystawienie go w Teatrze Muzycznym "Ro­ma" podcięło mu nieco skrzy­dła. W Spodku mam nadzieję pokazać go tak, jak sobie od początku marzyłem.

Od lutego br. warszawska publiczność zobaczyła musical ponad sto razy. Co innego wzruszało rodziców, czym in­nym zachwycały się dzieci, ale jedni i drudzy wracali do domu zadowoleni.

- Piotruś Pan to samotny chłopiec szukający miłości. Mi­łości, która daje poczucie siły i bezpieczeństwa. Miłości, któ­rej potrzeba każdemu dziecku - opowiadał Józefowicz pod­czas spotkania z dziennikarza­mi. - Ogromną wartością tego przedstawienia jest wspaniałe libretto autorstwa Jeremiego Przybory, nasycone humorem w niezapomnianym stylu Ka­baretu Starszych Panów. Do sukcesu widowiska przyczyni­ła się także muzyka Janusza Stokłosy. Mam nadzieję, że pio­senki z tego przedstawienia wejdą na stałe do repertuaru piosenki rodzinnej.

Do ich popularyzacji przy­czyni się zapewne ekranizacja musicalu. Zdjęcia planowane są na lato 2001.

Na razie "Piotrusia Pana" można oglądać jedynie na ży­wo, w katowickim Spodku w dniach 1-3 grudnia. Bilety w cenie 20,30 i 40 zł są do naby­cia w kasach Spodka i sieci sklepów "Opal".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji