Artykuły

Mieszanka dla całej rodziny

O tym, że "Piotruś Pan" jest książką na pozór tylko dla dzie­ci, wie każdy dorosły, więc i du­et Janusz Stokłosa i Janusz Józefowicz, który przeniósł dzieło sir Jamesa Matthew Barriego na deski warszawskiego Teatru Muzycznego Roma.

Na piątkowej prasowej premierze musical został przyjęty ciepło przez wszystkich. A na widowni siedzieli nie tylko dziennikarze. Sponsor spektaklu zaprosił również 8-13-latków z war­szawskich domów dziecka. Każdy wi­dział to, co co chciał dojrzeć. Młodsi - bajkę z wróżką, lataniem i złym pira­tem. Starsi - opowieść filozoficzną, dy­lematy moralne, skomplikowane kon­takty między kobietą i mężczyzną. Oba wymiary się przenikają, jest to więc przedstawienie dla wszystkich.

Stokłosa i Józefowicz w Romie nie odcinają kuponów za "Metro", lecz ponownie wystawiają musical, który ma szansę nie schodzić z desek przez kilka lat. Szczególnie, że do pol­skiej prapremiery wykorzystali libretto Je­remiego Przybory, scenografię Andrze­ja Worona i Marka Chowańca, wspa­niałe kostiumy Doroty Kołodyńskiej, kreacje Edyty Geppert (Pani Darling), Wiktora Zborowskiego (Ban Darling, Kapitan Hook) i Tomasza Kaczmarka (Piotruś Pan) oraz wspaniałą grę świateł.

Realizacja spektaklu, co potwier­dzają zarówno Stokłosa z Józefowi­czem, jak i dyrekcja teatru, nie by­łaby możliwa bez sponsorów. Bez środków firmy Era GSM prapre­miera mogłaby czekać kolejne lata, zanim przedarłaby się na deski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji