Artykuły

Rozśpiewany Piotruś Pan

Przygotowania do spektaklu trwały dwa lata, ale było warto. "Piotruś Pan" w reżyserii Janusza Józefowicza z librettem Jeremie­go Przybory i muzyką Janusza Stokłosy odpowiada na potrzeby dzisiejszego widza. Przyciąga do Teatru Roma rozmachem sceno­grafii i multimedialnymi pomysłami, które podobają się odbiorcom wychowanym na kinie i grach komputerowych. Podtrzy­muje uwagę scenami zmieniają­cymi się w odpowiednim tempie i wciąga w akcję, wychodząc z układami choreograficznymi także na widownię. Umiejętnie przeplata wątki liryczne, dydak­tyczne, przygodowe z pełnymi humoru.

Najważniejsza w spektaklu jest iluzja, wędrówka do baśnio­wej krainy Nigdy-Nigdy, tu na­zwanej Ambiwalencją. Na po­trzeby przedstawienia, któremu udało się w taką wędrówkę za­brać widzów, przebudowano sce­nę, skonstruowano wielkie deko­racje i wykorzystano efekty, nie stosowane wcześniej w naszych teatrach. Na pewno nie tylko na najmłodszych robi wrażenie ogromny piracki statek wdziera­jący się na widownię, a także ro­snąca na naszych oczach rajska kraina, w której żyją zagubieni chłopcy. Zaskakują niekonwen­cjonalne sceny, dzięki którym tradycyjne teatralne środki mogą współgrać m.in. z techniką filmo­wą. Dzięki nim przestrzeń sceny rozszerza się, Wendy może wraz z braćmi wyfrunąć z okna i ru­szyć za Piotrusiem Panem w po­dróż nad dachami domów lub przedzierać się przez otchłanie podwodnego świata.

Dodatkową atrakcję stanowią dopracowane układy choreogra­ficzne wykonywane przez niema­ły zespół baletowy. Sprawdzają się też mali wykonawcy - profe­sjonalni, ale wciąż przekonujący do swych dziecięcych bohate­rów. W obsadzie znalazło się po­nad sto osób. Wśród dorosłych aktorów są m.in. Edyta Geppert, Wiktor Zborowski i Mariusz Czajka.

Dlatego na "Piotrusia Pana" mogą iść bez obaw całe rodziny. Wzruszeni, rozbawieni i... ocza­rowani będą wszyscy: dziadko­wie, rodzice i dzieci.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji