Artykuły

Rekord Piotrusia

Po scenie "płynie" ogromny pirac­ki statek, słuchać huk armaty, płoną ognie, Indianie odprawiają swój rytualny taniec, a nad głowami wi­dzów "szybuje" Piotruś Pan z przyja­ciółmi.

"Piotruś Pan" to niewątpliwie jeden z największych przebojów teatralnych ostatnich sezonów. Musical z librettem Jeremiego Przybory, muzyką Janusza Stokłosy, w reżyserii Janusza Józefo­wicza od premiery w lutym 2000 roku obejrzało około 120 tys. widzów.

Na "Piotrusia" w Teatrze Muzycz­nym "Roma" przyjeżdża publiczność z całej Polski. Stał się atrakcją tury­styczną taką jak Stare Miasto czy Ła­zienki . Na musical przychodzą nie tyl­ko dzieci z rodzicami, ale też dorośli widzowie, którzy zwykle omijali spek­takle dziecięce. Dorośli delektują się librettem Jeremiego Przybory, dzieci otwierają buzie zachwycone efektami specjalnymi.

Po kilkutygodniowej przerwie - w najbliższą sobotę 26 maja - "Piotruś Pan" powraca na afisz Romy. Zaś w Dzień Dziecka odbędzie się 150. ju­bileuszowe przedstawienie.

Dzieci o przedstawieniu

KACPER, LAT 12: Widziałem "Piotrusia Pana" na premierze. Zrobiły na mnie wrażenie efekty specjalne, loty dzieci nad widownią oraz morska animacja kom­puterowa. No i przede wszystkim rekw­izyty były fantastycznie skomponowane z akcją. Już nie pamiętam dobrze muzy­ki, ale na pewno była fajna, bo na spek­taklu bardzo dobrze się bawiłem. Pamię­tam doskonale taniec Indian i pojawia­jącego się na scenie krokodyla. Aktorzy byli sympatyczni, zwłaszcza zaimpono­wały mi grające dzieci. Podziwiałem je, że tak dobrze zapamiętały tekst.

JASIEK, LAT 9: Byłem na "Piotrusiu Panie" jak byłem w pierwszej klasie, a może już w drugiej... Poszedłem do teatru z kolegą i obydwu nam się podo­bało. Chyba najbardziej, jak kapitan Hak strzelił do takiego pana, który stał na stat­ku. To było naprawdę super. Podobało mi się też, jak wszyscy śpiewali. I dom był fajny: dzieci, pies i rodzice. Tylko jak wszyscy mówili "przepraszam", to te sceny były nudne. Super też Piotruś Pan jeździł po linie i kiedy było trochę filmu i trochę teatru. (not. BET)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji