Artykuły

Częstochowa-Lublin. Z filharmonii do teatru

Dyrektor Filharmonii Częstochowskiej Leszek Hadrian [na zdjęciu] podał się do dymisji. W poniedziałek [12 grudnia] rozpocznie szefowanie w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

W sobotę, 3 grudnia, Zarząd Województwa Lubelskiego powołał Leszka Hadriana na stanowisko. We wtorek, 6 grudnia, dyrektor złożył w wydziale kultury i sztuki Urzędu Miasta wypowiedzenie z dniem 31 grudnia 2005 roku.

- Zaproponowałem kilka wersji rozwiązania umowy i czekam na decyzję p i czekam na decyzję Prezydenta Częstochowy i czekam na decyzję Prezydenta Częstochowy i czekam na decyzję - powiedział nam. - Wiem, że moje wypowiedzenie mogło być zaskakujące. Ale chcę rozstać się z miastem w jak najlepszym klimacie. Dlatego nawet pracując już w Lublinie, będę do dyspozycji Częstochowy.

Hadrian chce w grudniu spędzić przynajmniej kilka dni w nowym miejscu pracy. Później, na czas wymówienia, weźmie w filharmonii zaległy urlop. Ale może wykorzystać tylko jego część, w uzgodnione dni sprawując obowiązki dyrektorskie w Częstochowie. - Mimo, że były pewne prasowe sygnały, które mogły zapowiadać tę sytuację jesteśmy zaskoczeni zdarzeniami - - mówi Ireneusz Kozera, naczelnik wydziału kultury. - Wszystko przebiega tak szybko, że mamy niewiele czasu na oswojenie się z faktami. Z prezydentem Tadeuszem Wroną, uzgodniliśmy, że Leszek Hadrian weźmie urlop do końca grudnia. A my podejmiemy konieczne procedury związane z jego odejściem.

O przymiarkach lubelskiego marszałka do ściągnięcia Hadriana z Częstochowy pisaliśmy już w czerwca. W maju Teatrze Muzycznym doszło do zmiany dyrektora, ale protesty pracowników sprawiły, że władze województwa zaczęły szukać nowego kandydata. W uchwale przyjętej 18 października przez Zarząd Województwa Lubelskiego napisano, że najlepszym jest Leszek Hadrian. - Przez dziesięć lat, gdy zarządzał Filharmonią Lubelską, dał się poznać jako doskonały menedżer kultury, który umie ze wszystkimi właściwie współpracować. Obecnie zawiaduje Filharmonią Częstochowską. Otrzymuje doskonałe oceny ministerstwa. Poza tym potrafi ściągnąć sponsorów - mówił o Leszeku Hadrianie Tomasz Makowski z biura rzecznika marszałka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji