Artykuły

Warszawa. Rozmowy z publicznością po spektaklach w Baju

Teatr Baj zaprasza na spektakle "Zaczarowane wycinanki" i "Gęś, Śmierć i Tulipan". Po spektaklu 29 listopada 2014 r. odbędzie się spotkanie aktorów z publicznością, które poprowadzi teatrolog Karol Suszczyński. Po pokazie 30 listopada 2014 r. zapraszamy na dyskusję o spektaklu, którą poprowadzi Justyna Czarnota - pedagog teatru związana z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

"Zaczarowane wycinanki" reż. Ireneusz Maciejewski

29 i 30 listopada 2014 r. o godz. 11.00

Kolorowa rybka zamiast spełnić trzy życzenia daje pewnemu chłopcu niezwykłe nożyczki. Może za ich pomocą wyciąć z papieru wszystko, o czym zamarzy, a natychmiast stanie się to rzeczywistością. Czy zaczarowane wycinanki przyniosą mu szczęście? Może się okazać, że kiedy ma się już wszystko, jest potwornie nudno, a proste zabawy z rodzicami stają się wartością najcenniejszą.

Żywy rytm spektaklu, niekonwencjonalne pomysły scenograficzne, scenki pełne humoru, ciekawy ruch sceniczny oraz ujmująca muzyka oczarują nie tylko najmłodszych widzów.

Spektakl dla dzieci od 3 lat

czas trwania: 60 minut z przerwą

***

"Gęś, Śmierć i Tulipan" (na zdjęciu) reż. Marcin Jarnuszkiewicz

29 i 30 listopada 2014 r. o godz. 17.00

Pewnego dnia Gęś spotyka Śmierć. Nie Pewnego dnia Gęś zauważa Śmierć, która przecież towarzyszyła jej od zawsze, od dnia narodzin. Jak teraz zmieni się jej świat? Czy życie ze Śmiercią u boku aż tak bardzo będzie różniło się od dotychczasowego? Reżyser Marcin Jarnuszkiewicz, zainspirowany książką niemieckiego autora Wolfa Erlbrucha "Gęś, śmierć i tulipan", przedstawia prostą historię spotkania Gęsi i Śmierci w niezwykle poetycki sposób. Muzyka i obrazy stają się ważniejsze niż słowa, które padają rzadko: najważniejsze wydarza się pomiędzy i ponad nimi. Ten spektakl jest zaproszeniem do wzruszeń i przemyśleń.

spektakl dla dzieci od 10 lat

czas trwania: 35 min

Po spektaklu 29 listopada 2014 r. odbędzie się spotkanie aktorów z publicznością, które poprowadzi teatrolog Karol Suszczyński.

Po pokazie 30 listopada 2014 r. zapraszamy na dyskusję o spektaklu, którą poprowadzi Justyna Czarnota - pedagog teatru związana z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

***

Audiodeskrypcja

Z radością informujemy, że Teatr Baj posiada własny sprzęt do realizacji audiodeskrypcji. Audiodeskrypcja to opis działań scenicznych czytany symultanicznie przez lektora i odbierany przez widzów za pomocą słuchawek. Umożliwia on osobom niewidomym i niedowidzącym pełniejszy odbiór spektaklu. Teatr Baj zaprasza szkoły dla dzieci niewidomych i niedowidzących, organizacje i stowarzyszenia do współpracy w przybliżaniu sztuki teatru osobom z dysfunkcją wzroku.

Tytuły spektakli w repertuarze sezonu 2014/2015, do których możliwa jest - po wcześniejszym uzgodnieniu z Teatrem - realizacja audiodeskrypcji: "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", "Emil z Lönnebergi", "Pastorałka", "Świat Garmanna", "Tymoteusz wśród ptaków".

Po przedstawieniach dzieci niewidome i niedowidzące mogą spotkać się z aktorami oraz za pomocą dotyku poznać lalki, rekwizyty i scenografię.

Chętnych widzów do skorzystania ze spektaklu z audiodeskrypcją prosimy o kontakt z Działem Organizacji Widowni - tel. 22 619 80 77 wew. 115.

Odpowiednio wczesna rezerwacja miejsc pozwoli nam zaoferować Państwu miejsca najbardziej dogodne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji