Artykuły

Poznań. Grocholenie, czyli Katarzyna Grochola na scenie

Scena na Piętrze to miejsce, do którego od kilkudziesięciu lat chętnie przyjeżdżają największe gwiazdy polskiej sceny estrady i filmu. To także miejsce debiutu wielu znakomitych artystów. Między innymi tutaj po raz pierwszy widzowie usłyszeli o pisarce Katarzynie Grocholi.

11 października 1997 roku miała miejsce premiera monodramu pod tytułem "Przegryźć dżdżownicę" Katarzyny Grocholi z udziałem Joanny Żółkowskiej. Reżyserem był Andrzej Chyra.

Tak naprawdę od tego się zaczęło, jak przyznaje autorka i cały czas bardzo chętnie do Poznania i najmniejszej sceny tego miasta powraca.

Była już jako autorka, jako gwiazda m.in. Walentynkowego Wieczoru i Gali na 35-lecie Sceny na Piętrze. Teraz będzie miała okazję wystąpić, jako bohaterka programu Katarzyna Grochola i jej goście, czyli "grocholenie". W poniedziałek, 24 listopada o godz. 19 obok znanej i zaprzyjaźnionej ze Sceną na Piętrze pisarki wystąpią śpiewająco: Marta Grabowska, Danuta Mizgalska i Piotr Żurowski oraz wirtuoz skrzypiec Dominik Żmijewski. Gospodarzem wieczoru będzie Romuald Grząślewicz.

- Nie możemy zdradzić, że następnego dnia Katarzyna Grochola ma imieniny i to także okazja do tego świętowania - mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis. - Otrzyma także z rąk prezydenta Loży Przyjaciół Sceny, Włodzimierza Łęckiego dożywotnią legitymację członka Loży Przyjaciół Sceny.

Będzie to okazja do poznania Katarzyny Grocholi, jakiej jeszcze nie znacie, a także porozmawiania z nią, zdobycia najnowszej książki "Zagubione niebo" wraz ze specjalną dedykacją.

Bilety do kupienia w kasie Estrady Poznańskiej w cenie: 65, 55, 40 zł.

**

Fundacja sceny na piętrze Tespis zaprasza także 15 grudnia o godz. 19 na spektakl "Novocento" Alessandro Baricco w reżyserii Marcina Brzozowskiego w wykonaniu Mateusza Olszewskiego. To spektakl nagrodzony nagrodą główną i publiczności na ostatnim festiwalu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji