Artykuły

Wrocław. Słuchowisko przed prapremierą spektaklu w WTW

Słuchowisko "Radio Armageddon" wg powieści Jakuba Żulczyka w reż. Tomasza Hynka, zrealizowane w ubiegłym roku na żywo na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego zostanie powtórzone dzisiaj o godz. 15.00 na antenie Akademickiego Radio Luz.

Można go będzie posłuchać online na www.radioluz.pwr.wroc.pl lub na 91,6 FM. Dla ekipy realizatorów było ono wstępem do pracy nad przedstawieniem.

Prapremiera spektaklu Radio Armagedon. Transmisja w reżyserii Tomasza Hynka już 16 listopada (niedziela) we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

W kolejną niedzielę, 23 listopada, po spektaklu, około godz. 20.30 odbędzie się spotkanie zespołu aktorskiego oraz realizatorów z publicznością. W spotkaniu weźmie udział także współautor scenariusza Jakub Żulczyk.

"Radio Armageddon" to historia grupy osiemnastolatków, którzy zakładają zespół muzyczny, grający bardzo gwałtowny, nie do końca określony gatunek muzyki rockowej - mówił Jakub Żulczyk w wywiadzie dla pisma "Lampa". - Sam zespół staje się niekontrolowanym zjawiskiem, czymś pomiędzy tajną terrorystyczną grupą jak "12 małp", o której wie jedynie krąg wtajemniczonych, a jakimś zjawiskiem w rodzaju Sex Pistols, czymś, co ma jakieś implikacje społeczne, staje się poważnym zagrożeniem dla konsensusu. No i - w pewnym momencie - to wszystko upada, kończy się, bo sprawca całego zamieszania, Cyprian, znika. I taki jest punkt wyjścia - to zaginięcie - powieść opowiada zarówno historię Radia Armageddon, jak i to, co dzieje się potem".

W spektaklu ta historia będzie opowiadana z punktu widzenia bohaterów o dziesięć lat starszych, którzy są już dorośli i z okazji dziesięciolecia matury spotykają się, żeby powspominać, skonfrontować się z przeszłością. "Czym jest dzisiaj bunt - pyta reżyser, Tomasz Hynek. - Dostrzegam, że żyjemy w świecie, w którym konformizm staje się wartością. Tym bardziej wydaje się ważne, żeby poruszyć kwestię nonkonformizmu. Ponieważ bez postawy niezgody nie jest możliwe naprawianie świata. Choćby postawa sprzeciwu była czasami śmieszna, zbyt radykalna ". Czwórka młodych aktorów Wrocławskiego Teatru Współczesnego specjalnie na potrzeby spektaklu uczyła się grać na gitarach i perkusji. Na scenie pojawią się także trzy świetne wrocławskie formacje muzyczne: Kultura Upadła, Evidence Based Medicine i People Of The Haze.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji