Artykuły

Sztuczki diabelskie

Na afisz Teatru Polskiego wraca dzisiaj "Faust" Johanna Wolfganga von Goethego w reżyserii Ryszarda Majora. Przedstawienia można oglądać codziennie do soboty o godzinie 18.

Niewątpliwie odwagą jest się­gnięcie po tak znaczący tekst w do­bie komercjalizacji teatru z jednej, a mody na teatr współczesny, ostry, dosadny - z drugiej strony. Dramat przekraczania przez człowieka usta­lonego porządku, tęsknota za mocą, która śmiertelnikowi jest dostępna pod warunkiem, iż podpisze cyrograf z diabłem... Tematy z "Fausta" za­wsze były ważne i atrakcyjne dla twórców teatru.

Szczecińskiemu spektaklowi nie brak rozmachu i "sztuczek piekiel­nych" - o czym zapewniają realiza­torzy, zapraszając widzów na "Fau­sta" z Maciejem Tomaszewskim w roli głównej i bardzo dobrym Jac­kiem Polaczkiem (Mefistofeles). - Przedstawienia "Fausta" cieszyły się dotąd dużym zainteresowaniem, zwłaszcza młodzieży szkolnej. Te­raz liczymy przede wszystkim na wi­dzów dorosłych - mówi Agnieszka Wunsch z działu promocji Teatru Polskiego.

Istotną rolę w spektaklu pełni mu­zyka Adama Opatowicza, autorem dekoracji i kostiumów jest Jan Ba­nucha, zaś twórcą efektów iluzjonistycznych (!) - Maciej Pol.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji