Artykuły

Warszawa. Wizyta rosyjskich krytyków

Grupa rosyjskich krytyków teatralnych i dyrektorów festiwali teatralnych rozpocznie w czwartek [1 grudnia] 10-dniową podróż po polskich scenach. To forma promocji polskiego teatru zorganizowana przez Instytut Teatralny.

Jest to druga tego typu inicjatywa Instytutu Teatralnego - w lutym 2005 roku odbyła się podróż studyjna niemieckich dziennikarzy po polskich teatrach.

W czwartek Polskę odwiedzą m.in. Viktorya Hołodowa - dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Sibaltera w Nowosybirsku, Alona Karas - teatrolog i dziennikarka, Oleg Lojewskij - teatrolog, koordynator Festiwalu Teatralnego Riealnyj Tieatr w Jekaterynburgu, Tatiana Mogilewskaja - krytyk, koordynator festiwalu Passage w Nancy, Paweł Rudniew - dyrektor artystyczny Centrum Meyerholda w Moskwie i Międzynarodowego Festiwalu Novaja Drama w Moskwie.

Goście obejrzą następujące spektakle: "Tlen" w reż. Agnieszki Olsten i "Wałęsa, historia śmieszna, a ogromnie przez to smutna" w reż. Michała Zadary (Teatr Wybrzeże w Gdańsku), "Nakręcana pomarańcza" [na zdjęciu] w reż. Jana Klaty (Teatr Współczesny we Wrocławiu), "Krum" w reż. Krzysztofa Warlikowskiego (Teatr Rozmaitości w Warszawie i Stary Teatr w Krakowie), "Makbet" w reż. Mai Kleczewskiej (Teatr im. Kochanowskiego w Opolu), "Dzień Walentego" w reż. Iwony Kempy i "Dotyk" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej (Teatr Powszechny w Warszawie).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji