Artykuły

Warszawa. Premiera płyty ,,Gorączka powstańczej nocy"

10 października ukaże się pierwsze studyjne wydawnictwo kultowego kabaretu Pożar w Burdelu. Płyta ,,Gorączka powstańczej nocy" jest rejestracją hitowego odcinka grupy. Album zawiera 21 piosenek prezentujących szaloną, alternatywną wizję Powstania Warszawskiego. Utwory nagrane zostały w pełnym, oryginalnym składzie grupy.

Sami twórcy kabaretu tak opisują swój spektakl: ,,Warszawa 1944. Powstanie chyli się ku upadkowi. Artystyczny oddział powstańczy złożony z poetów, naukowców i aktorów ostrzeliwuje się na ostatniej barykadzie kultury. Artystyczni powstańcy otwierają tunel czasoprzestrzenny, którym poeta Wiesław udaje się po posiłki do współczesnej Warszawy. Wakacje w mieście. Szalone emocje. Trupy. Pościgi. Romanse. Powstańcza gorączka. Qui pro quo, jak w międzywojennej komedii!".

Album promują dwa single:

- ,,Aktywiści" (wyk. Anna Smołowik), piosenka inspirowana ,,Okularnikami" Agnieszki Osieckiej: https://www.youtube.com/watch?v=4HDx5HKRWTU - ,,Mężczyzna retro" (wyk. Monika Babula, Andrzej Konopka): https://www.youtube.com/watch?v=0amzbu_R2RY

Pożar w Burdelu to niezwykle popularny stołeczny kabaret, nawiązujący do najlepszych tradycji swego gatunku, tych spod znaku Zielonego Balonika czy kabaretu Olgi Lipińskiej. Od 2 lat społecznie zaangażowane spektakle Burdelu, w sposób niezwykle świeży parodiujące naszą rzeczywistość, przyciągają pełną widownię, m.in. do Nowego Teatru (gdzie wystąpili na zaproszenie Krzysztofa Warlikowskiego) czy Teatru Studio w PKiN. Latem wystawili swój program czterokrotnie podczas Open'er Festival w Gdyni. W tym roku odebrali od gazety ,,Co Jest Grane" nagrodę Wdechy 2013 w kategorii Wydarzenie Roku. Na spektaklach PwB chętnie bywają osoby znane z kronik towarzyskich, a także osoby publiczne, dziennikarze, aktorzy czy politycy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji