Artykuły

Wielki powrót

Kilkunastominutowe oklaski nagrodziły so­botnią premierę w Teatrze Nowym, wyreży­serowaną przez Kazimierza Dejmka.

W wypełnionej do ostatniego miejsca Dużej Sali po­kazano "Sen pluskwy" Tadeusza Słobodzianka. Dej­mek, jeden z najwybitniejszych twórców współczesne­go polskiego teatru, wrócił do Nowego po dwudziestu latach.

Wśród wielu znakomitych gości na widowni znaleźli się m.in. Izabela Cywińska, Janusz Majcherek i akto­rzy, którzy kiedyś wspólnie z Dejmkiem tworzyli zes­pół Nowego. Był także Andrzej Matul, jeden z najbar­dziej znanych radiowych głosów. Przed spektaklem oraz w czasie antraktu goście, którzy często nie widzieli się wiele lat, padali sobie w ramiona, wspominali dawne czasy i wymieniali adresami. A po przedstawieniu wzię­li udział w fetowaniu aktorów i realizatorów "Snu...".

Wszystko zaczęło się jeszcze na scenie, tuż po za­kończonym spektaklu, od burzliwych oklasków, któ­re nie pozwoliły aktorom wejść w kulisy. Kazimierz Dejmek pojawił się tylko na chwilę, ale ta wystar­czyła Tadeuszowi Słobodziankowi, by uklęknąć przed reżyserem i wręczyć mu różę. Potem reżyser scho­wał się za kulisami, a widzowie oklaskiwali aktorów. Spotkanie w foyer trwało do niedzielnego poranka. Gośćmi niedzielnej, drugiej premiery, byli Adam Michnik i Helena Łuczywo.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji