Artykuły

Częstochowa. Spotkanie z Agatą Pruchniewską

We wtorek 30 września Teatr im. Mickiewicza zaprasza na spotkanie z Agatą Pruchniewską, autorką książki "I dobry Bóg stworzył aktorkę". Odbędzie się ono o godz. 21 się w Domu Kawiarniano-Barowym Słodko-Gorzki (ul. Kilińskiego 5). Wstęp wolny.

Wydarzenie towarzyszy ósmej edycji Przeglądu Przedstawień Istotnych "Przez dotyk". Spotkanie rozpocznie się tuż po wieczornym spektaklu "Moralność pani Dulskiej", w którym to Agata Pruchniewska gra rolę Juliasiewiczowej. Aktorka jest absolwentką krakowskiej PWST. Dwukrotnie nagrodzono ją na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za spektakle "Sześć postaci szuka autora" i "Mr Love". Pruchniewska wystąpiła także w spektaklu "Ożenek" Teatru Telewizji wyreżyserowanym przez Jerzego Stuhra. Z tym samym twórcą pracowała też przy filmie "Obywatel", który niebawem będzie miał swoją premierę.

Aktorka regularnie pojawia się na małym i dużym ekranie, wystąpiła m.in. w filmach Juliusza Machulskiego - "Kołysanka" i "Ambassada". Znają ją też widzowie takich seriali jak "Usta, usta" czy "M jak miłość". Jednak talent aktorski to nie jedyna zaleta Pruchniewskiej. W czerwcu tego roku pokazała kolejny- wydając książkę "I dobry Bóg stworzył aktorkę". Napisała "historię najprawdziwszą z prawdziwych, w której pasja walczy ze zwątpieniem, wiara w siebie z totalnym załamaniem, a marzenia o wielkich rolach kończą się często na reklamie protez zębowych i debecie na koncie". Opisuje w niej wielu sławnych ludzi, znanych dotąd tylko z ekranu i sceny teatralnej.

Oczywiście na stronach książki nie mogło zabraknąć tajemniczego Księcia z Bajki i niezawodnych przyjaciół, bez których świat nie byłby taki ważny.

Książka zebrała wiele pozytywnych opinii, chwalono m.in. dystans i poczucie humoru autorki/aktorki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji