Artykuły

Częstochowa. W Alejach każdy może przydybać "Hamleta"

Wokół nieco demonicznej fotografii Macieja Półtoraka grającego Hamleta trudno przejść obojętnie. Czarno-czerwone plakaty wiszą w witrynach sklepów, kawiarni, nawet aptek. Zgodnie z hasłem głoszonym przez częstochowski teatr - "Hamlet jest wszędzie". W ten sposób miejska scena zaprasza na pierwszą premierę w nowym sezonie.

Reżyserem spektaklu jest André Hübner-Ochodlo, założyciel i dyrektor Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

- To dla nas bardzo ważne wydarzenie, sięgamy przecież po klasykę literatury. Premierę przygotowujemy z niezwykle dużym rozmachem - mówi Joanna Karkoszka-Toborek, kierownik działu promocji i sprzedaży w teatrze. - "Hamlet" to wielki tytuł, dlatego spektakl wzbudza emocje. Ostatnio zorganizowaliśmy sondę uliczną, wiele pytanych osób wiedziało, jaką premierę planujemy, jednak z odpowiedzią na pytanie, o czym jest "Hamlet", było już gorzej. Zastanawiamy się, czy to obawa przed samym tytułem, Szekspirem w ogóle czy po prostu klasyką. Chcemy pokazać, że "Hamlet" nie boli. A właściwie boli w sensie filozoficznym, ale nie jako odbiór. Stąd akcja plakatowa, chcemy, żeby jak najwięcej osób zainteresowało się "Hamletem".

Teatr ogłosił także konkurs, w ramach którego częstochowianie fotografują się z plakatami. Autorzy najciekawszych zdjęć mogą liczyć na zaproszenia na spektakl.

- Na każdym kroku można przydybać "Hamleta". Nie tylko na plakacie, ale i na żywo. Niebawem podamy w internecie termin, w którym Maćka Półtoraka będzie można spotkać w Alejach. Będzie to niespodzianka także dla niego, ponieważ jeszcze o tym nie wie - dodaje Karkoszka-Toborek.

Szczegółów należy szukać na facebookowej stronie teatru, a także na www.teatr-mickiewicza.pl.

To niejedyny pomysł promujący nowy spektakl. Wydano także "Gazetę Teatralną" poświęconą "Hamletowi". Kilkanaście tysięcy egzemplarzy rozmieszczono w różnych punktach miasta - już się rozeszły. W podobnym tempie rozchodzą się również bilety na sam spektakl. Na sobotnią premierę już ich nie ma, ale zostało trochę na przedstawienia grane w piątek (przedpremierowe) i niedzielę.

Z kolei w październiku "Hamlet" prezentowany będzie od 15 do 17 października.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji