Artykuły

Warszawa. Hit z Londynu po raz 50. w Polonii

Historia romansu pszczelarza z panią kosmolog kwantową. W Teatrze Polonia w czwartek, 21 sierpnia po raz 50. zostaną pokazane "Konstelacje" Nicka Payne'a. To sztuka z powodzeniem grana wcześniej na West Endzie. Warszawską inscenizację wyreżyserował Adam Sajnuk.

Ona (Maria Seweryn) - kosmolog kwantowy, on (Grzegorz Małecki) - hodowca pszczół, specjalista od miodu. Poznają się przez przypadek. Co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? Sztuka brytyjskiego dramatopisarza Nicka Payne'a to hit Royal Court Theatre w Londynie, który zdobył już uznanie publiczności w Polsce. Za rolę Rolanda w tej właśnie sztuce Grzegorz Małecki otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na łódzkim Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

"Konstelacje" to opowieść o tym, na ile przypadek decyduje o naszym życiu. Poznajemy różne wersje tej samej historii. - To jest bardzo zabawny tekst, mimo że traktuje o bardzo poważnych tematach, tj. fizyce kwantowej, umieraniu, eutanazji. W tej powtarzalności, z którą mamy do czynienia, jest bardzo dużo inteligentnego humoru, trochę pod włos - mówił w rozmowie z "Wyborczą" reżyser przedstawienia Adam Sajnuk.

Autorką przekładu jest - Elżbieta Woźniak, scenografia i kostiumy - Katarzyna Adamczyk, muzyka - Michał Lamża i Gwidon Cybulski.

Teatr Polonia: "Konstelacje" Nicka Payne'a w reżyserii Adama Sajnuka po raz 50. zostaną pokazane w czwartek, 21 sierpnia o godz. 19.30. Kolejne spektakle: 22-24 sierpnia. Bilety: www.teatrpolonia.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji