Artykuły

Bydgoszcz. Polski i Opera wysoko w rankingu Teatru dla Was

Portal internetowy Teatrdlawas.pl ogłosił ranking najlepszych spektakli minionego sezonu. Bydgoszcz ma się czym chwalić.

Portal już po raz kolejny opublikował ranking podsumowujący sezon teatralny 2013/2014. Można w nim znaleźć kilka spektakli z Bydgoszczy.

Bydgoski teatr na wysokim poziomie

I tak jednym z najlepszych spektakli została uznana "Trędowata" [na zdjęciu] reżyserii Wojciecha Farugi, zrealizowana w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W kategorii najlepsza scenografia znalazły się aż dwie sztuki bydgoskiego teatru - "Trędowata" oraz "Cienie. Eurydyka mówi:" w reżyserii Mai Kleczewskiej. Wśród przedstawień z najlepszą muzyką również znalazły się dwa od nas - "Wesele" reżyserowane przez Marcin Libera, z muzyką Filipa Kanieckiego oraz "Cienie. Eurydyka mówi:", do którego muzykę skomponował Paweł Krawczyk, a utwory na żywo śpiewała Kasia Nosowska.

Jednym z najlepszych spektakli dla dzieci minionego sezonu został uznany bydgoski "Plastusiowy pamiętnik" w reżyserii Leny Frankiewicz. Wyróżnienie nie ominęło także Opery Nova, której "Księżniczka Czardasza" triumfowała w kategorii najlepszy spektakl muzyczny.

- Ranking układamy na podstawie ocen kilku osób redagujących serwis, głównie studentów wiedzy o teatrze - tłumaczy Wiesław Kowalski, redaktor naczelny portalu. - Jeździli po Polsce, oglądali spektakle i je oceniali. Później zliczyliśmy głosy i ułożyliśmy ranking.

Jesteśmy w czołówce teatrów

W zestawieniu dominują teatry właściwie z czterech miast - Wrocławia, Warszawy, Krakowa i właśnie Bydgoszczy. - Można powiedzieć, że to w tej chwili główne ośrodki teatralne w Polsce - mówi Kowalski. - Oczywiście, nie jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkich sztuk we wszystkich miastach. Wydaje mi się jednak, że to właśnie te miasta są w tej chwili kluczowe dla polskiego teatru.

Całe zestawienie znajdą Państwo w serwisie Teatrdlawas.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji