Artykuły

Warszawa. Premiera "Czarodziejskiego fletu" na finał Festiwalu Mozartowskiego

Dwukrotne wystawienie opery "Czarodziejski flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta w piątek i sobotę na dziedzińcu Muzeum Pałacu w Wilanowie zakończy XXIV Festiwal Mozartowski w Warszawie.

Oba przedstawienia "Czarodziejskiego fletu" mają charakter plenerowy. Spektakle zrealizowane zostaną przy użyciu najnowocześniejszych technik multimedialnych. Scenografia oparta na artystycznych wizualizacjach, projekcjach slajdowych i wideo oraz specjalnych efektach świetlnych wykorzysta przestrzeń dziedzińca oraz fasadę Pałacu w Wilanowie, która posłuży jako "ekran". Reżyserem jest Jerzy Lach, dyrygować będzie Ruben Silva.

Libretto napisał Emanuel Schikaneder. Przedstawienia "Czrodziejskiego fletu" (Die Zauberfloete)odbywać się będą w oryginalnej niemieckiej wersji językowej.

Wśród wykonawców są m.in. Dariusz Górski, Aleksander Kunach i Zbigniew Dębko, Jakub Andrzej Grabowski, Sławomir Jurczak, Aleksandra Resztik, Anna Mikołajczyk, Mirosława Tukalska, Dorota Lachowicz, Tomasz Rak.

Wystąpią również Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej.

W spektaklu bierze też udział zespół mimów: Justyna Piwnicka, Mariusz Karpiński, Andrzej Pankowski

W tym roku festiwal trwa od 12 czerwca do 19 lipca. W jego ramach odbyło się kilkadziesiąt spektakli i koncertów na Zamku Królewskim, w Łazienkach Królewskich, Pałacu w Wilanowie, Kościele Seminaryjnym, Kościele Ewangelicko-Reformowanym oraz w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej. Festiwal otworzyła premiera "Uprowadzenia z seraju" Mozarta w reżyserii i scenografii Eweliny Pietrowiak, pod kierownictwem muzycznym Rubena Silvy. Zobaczyć też można było m.in. "Wesele Figara" Mozarta w inscenizacji i reżyserii Ryszarda Peryta.

Pierwszy Festiwal Mozartowski został zorganizowany w 1991 roku dla uczczenia 200. rocznicy śmierci wiedeńskiego kompozytora. Jest to najważniejsze przedsięwzięcie artystyczne Warszawskiej Opery Kameralnej. Pomysłodawcami byli: założyciel i wieloletni dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Stefan Sutkowski oraz reżyser Ryszard Peryt.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji