Artykuły

Kraj. Ukazała się książka Agaty Pruchniewskiej

18 czerwca do sprzedaży trafiła wydana przez Wydawnictwo SOL debiutancka powieść aktorki Agaty Pruchniewskiej "I dobry Bóg stworzył aktorkę".

Wydawca reklamuje książkę jako dowcipną historię z wątkami autobiograficznymi, opisującą w satyryczny sposób środowisko filmowe, teatralne i telewizyjne w Polsce.

Książkę polecają:

Juliusz Machulski: "Agata Pruchniewska jest aktorką, która zagrała w moich dwóch filmach: "Kołysance" i "AmbaSSadzie". A teraz napisała książkę. O świecie filmu między innymi. Agata wie o czym pisze. I robi to w zabawny sposób. Bardzo polecam."

Joanna Koroniewska: "Bardzo dowcipna, a zarazem autoironiczna historia, którą czyta się niemal jednym tchem. Odkrywa wiele aktorskich tajników, czy to ze szkoły teatralnej, czy też z produkcji filmowych, ale dzięki niejednokrotnie ciętemu językowi odziera tzw. polski show-biznes z mitów i stereotypów. Autorka opisuje wiele osób znanych z teatralnych desek i szklanego ekranu, co dodatkowo dodaje opowieści pikanterii. W dobie plotek, tabloidalnych newsów i wielu publikacji ta książka to lekka, ale zdecydowanie inteligentniejsza od nich pozycja, którą gorąco polecam."

Kasia Kwiatkowska: "Moja koleżanka po fachu, z którą miałam przyjemność spędzić kilka dni na różnych planach zdjęciowych, zaskoczyła mnie i napisała (tak jakby to była najłatwiejsza rzecz na świecie) pełną humoru, lekką, ironiczną i bardzo prawdziwą książkę. Czyta się ją jednym tchem. Zabawne zbiegi okoliczności, trudne początki, rozterki, miłość i cięty dowcip - czego chcieć więcej?"

oraz Zbigniew Zamachowski: "Mnie się podoba."

Autorka jest aktorką, absolwentką PWST w Krakowie (2001 rok), współpracowała z Krakowskim Teatrem Scena Stu, Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Laboratorium Dramatu i Teatrem na Woli w Warszawie i Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Więcej o książce można znaleźć na stronie internetowej www.idobrybogstworzylaktorke.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji