Artykuły

Częstochowa. Teatr kończy sezon, ale wakacji nie zaczyna

W niedzielę 22 czerwca Teatr im. Mickiewicza zamknie swój sezon artystyczny. Na finał pokaże sztukę "Śmierć" Woody'ego Allena.

Przestawienie [na zdjęciu] w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza było jedną z premier minionego sezonu. W niedzielę zostanie pokazane o godz. 18. Po nim zostaną ogłoszeni zwycięzcy XIV Przeglądu Zespołów Teatralnych Szkół Średnich. Zaplanowano także spotkanie z aktorami (będzie można poprosić o wspólne zdjęcie).

W ten weekend teatr zaprosi również na swoją kultową farsę "Mayday" graną w piątek i sobotę o godz. 19.

Koniec sezonu nie oznacza jednak początku wakacji. Trwają bowiem intensywne próby do "Hamleta" w reżyserii André Hübnera-Ochodlo i z Maciejem Półtorakiem w tytułowej roli. Przedpremierowy pokaz zaplanowano 28 czerwca w ramach 11. Nocy Kulturalnej. Natomiast oficjalne premiery będą dwie: pierwsza w Teatrze Atelier w Sopocie 6 lipca, druga już na częstochowskiej scenie 13 września. Będzie to jednocześnie pierwsza premiera nowego sezonu artystycznego Teatru im. Mickiewicza.

W wakacje aktorzy wyjdą także w plener. W ramach miejskiej akcji "Aleje, tu się dzieje" wystąpią na scenie na pl. Biegańskiego. 16 lipca pokażą spektakl "Stachura", a 27 sierpnia - "Hemar w chmurach. Kabaret".

Przy okazji zakończenia sezonu, teatr podsumował swoją działalność. W swojej siedzibie przy ul. Kilińskiego odbyło się niemal 300 spektakli. Pokazano 44 tytuły (20 własnych i 24 obce). Odbyło się pięć premier: obok wspomnianej "Śmierci" były to bajka "Gałganiarz i Patyczek" oraz "Ostra jazda", "Moralność pani Dulskiej" i "Tango FM". Częstochowski zespół także podróżował. Wystąpił m.in. w Teatrze Nowym w Zabrzu i w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

- W tym sezonie ugościliśmy na spektaklach blisko 80 tys. widzów - informuje Joanna Karkoszka-Toborek z działu promocyjno-literackiego teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji