Artykuły

Warszawa. Spektakl dla Małgorzaty Braunek

We środę 23 lipca w Teatrze Dramatycznym odbędzie się spektakl "Persona. Marilyn" w reż. Krystiana Lupy, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie chorej na nowotwór Małgorzaty Braunek. Aktorka zagrała w drugiej części tryptyku Lupy "Persona. Ciało Simone". Twórcy biorący udział w spektaklu zgodzili się zagrać tego dnia bez honorarium.

Małgorzata Braunek od 2013 roku zmaga się z rakiem. Po kolejnych sesjach chemioterapii i trzech operacjach, nowator znów zaatakował. Aktorka wróciła do szpitala, 18 marca przeszła kolejną operację. Niestety możliwości jej leczenia w Polsce się wyczerpały. Braunek trafiła do kliniki we Frankfurcie. Koszt terapii to około 25 tysięcy euro miesięcznie.

" Niestety koszty leczenia w tej klinice znacznie przekraczają nasze możliwości, podobnie jak codzienne, coraz większe wydatki związane z terapią. Zwracamy się więc o pomoc do wszystkich przyjaciół Małgosi o wsparcie finansowe. Ona zawsze pomagała nam swoim otwartym sercem, optymizmem, uśmiechem, życzliwością, mądrością; samą swoją obecnością. Każdy z nas jest jej wdzięczny za co innego, ale zawsze coś niezwykle cennego, czym nas obdarowywała. A teraz to Ona potrzebuje naszej pomocy!" - apelują bliscy znakomitej aktorki.

Syn Małgorzaty Braunek, reżyser Xavery Żuławski, zapewnia, że nadwyżka pieniężna, która ewentualnie zostałaby po opłaceniu kuracji jego mamy, zostanie przeznaczona na utworzenie centrum informacji dla osób walczących z rakiem.

Na zdjęciu: Małgorzata Braunek w spektaklu "Persona. Ciało Simone".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji