Artykuły

Józefów. Teatralny maj i czerwiec w MOK-u

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zaprasza w maju i czerwcu na trzy spektakle teatralne: "Oczy Królika", "Wilkołak" i "Spróbujmy jeszcze raz".

24.05.2014 (sobota) godz. 18:00

Spektakl komediowy pt. "Oczy Królika" w reżyserii Krzysztofa Czekajewskiego.

W tej przewrotnej komedii poznajemy dwójkę przyjaciół: Stefana i Grzegorza, którzy pracują ze sobą i jednocześnie się przyjaźnią. Każdy z nich ma do rozwiązania poważny życiowy problem. Los łączy ich wzburzone "energie" w niespodziewanych okolicznościach. Nagłe, nieprzewidywalne w skutkach spotkanie przyjaciół zadziała jak mieszanka wybuchowa. Przysłowiową "oliwą" dolaną do "ognia" będzie wizyta Eli, która jeszcze bardziej skomplikuje ich wspólne próby rozwiązania własnych problemów i skutecznie "namiesza" w ich życiu. Ale to oczywiście nie koniec niespodzianek

Występują: Monika Aniszewska, Przemek Skoczek, Adrian Wojciechowski, Piotr Poraj Poleski, Konrad Szymański. Reżyseria: Krzysztof Czekajewski,

Scenografia: Dominika Tomaszewska.

Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 19.05 do 23.05. od godz. 14:00 - 18:30 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul. Kard. Wyszyńskiego 1.

***

31.05.2014 (sobota) godz. 18:00

Stanisława Celińska w muzycznej opowieści pt. "Wilkołak" (na zdjęciu). Autor muzyki i akompaniator - Tomasz Bajerski.

"Wilkołak" - to historia o rycerzu, który co pewien czas zmienia się w wilkołaka, w związku z czym jego życie jest pełne przygód i niespodziewanych zdarzeń. Opowieść została oparta na legendach starofrancuskich z okresu średniowiecza, na poezji Pierre Ronsarda oraz opisana przez średniowieczną pisarkę Marie de France oraz. Całość pięknie oprawiona muzycznie.

Stanisława Celińska - aktorka teatralna, filmowa i estradowa. W 1970 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Stworzyła dziesiątki ról współpracując z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Ateneum, Nowym, Na Woli, Dramatycznym, Rozmaitości oraz Studio. W sezonie artystycznym 1990-91 występowała także w Teatrze Nowym w Poznaniu. Dzięki swoim umiejętnościom dramatycznym i komediowym z powodzeniem jest obsadzana w filmach współczesnych - gra zarówno epizody jak i postaci pierwszoplanowe.

Tomasz Bajerski - kompozytor, pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest autorem muzyki do ponad 100 spektakli teatralnych, za które otrzymywał liczne nagrody i wyróżnienia. Współpracował z warszawską Pracownią "Teatr", gdzie zrealizował swój autorski spektakl "Obiad". Był także kierownikiem muzycznym Teatru Narodowego, Teatru Ateneum oraz Teatru Nowego w Warszawie.

Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 12.05 do 30.05 w godz. od 14:00 do 18:30. W dniu występu od godz. 17:00 w kasie MOK. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul. Kard. Wyszyńskiego 1.

***

28.06.2014 (sobota) godz. 18:00

Przedpremierowy pokaz spektaklu komediowego "Spróbujmy jeszcze raz". W rolach głównych: Lucyna Malec i Marek Siudym. Spektakl ze specjalnym udziałem "głosu" Jana Kobuszewskiego

"Spróbujmy jeszcze raz" - to przezabawna, brawurowa komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku. Spektakl Murraya F. Schisgala to światowy hit komediowy, napisany przez autora scenariusza niezapomnianego filmu "Tootsie" (z Dustinem Hoffmanem w roli głównej), obfitujący w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi, poruszający jednocześnie ważne i trudne damsko-męskie tematy. W części pierwszej On - niespełniony aktor, którego kariera sprowadza się do reklamowania karmy dla kotów i Ona - rozczarowana i zmęczona życiem policjantka spotykają się w dość nieprzyjemnej sytuacji. Okazuje się jednak, że twardej policjantce i wrażliwemu artyście może być do siebie bliżej, niż się wydaje. Trzeba tylko pokonać strach i spróbować jeszcze raz W drugiej części On - znudzony mąż skupiający się na ignorowaniu marudzenia żony i Ona - niespełniona i niedopieszczona gospodyni domowa, która stara się jeszcze raz pobudzić stygnące uczucia i namiętności nowoczesnymi metodami terapii pewnego kontrowersyjnego seksuologa.

Cena biletu: 25 zł. Przedsprzedaż biletów od 09.06 w godz. 14:00 - 18:30. W dniu występu od godz. 17:00 w kasie MOK. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul. Kard. Wyszyńskiego 1.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji