Artykuły

Białystok. Teatralne Pojedynki w Noc Muzeów

Z okazji tegorocznej odsłony Nocy Muzeów Teatr Dramatyczny zaprasza na specjalną odsłonę "Pojedynków". Odbędą się one na scenie foyer, a zmierzą się ze sobą Natalia Sakowicz oraz Mateusz Witczuk. Wyjątkowo wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Teatr przygotował pulę bezpłatnych wejściówek.

"Pojedynki" już na dobre zagościły na czwartej teatralnej scenie - "Scenie na dole" w Wariatka Cocktail Bar & Restaurant i cieszą się zainteresowaniem widzów. Co miesiąc aktorskie pary otrzymują od publiczności specjalne zadania i na jej oczach zmieniają się w nieraz zaskakujące postaci. "Pojedynki" to wydarzenie w pełni improwizowane, wymyślane i tworzone danego wieczoru.

"Pojedynki" w ramach "Nocy Muzeów" odbędą się już w sobotę, 17 maja o godz. 22.00. Tym razem widzom zaprezentują się Natalia Sakowicz - odtwórczyni tytułowej roli w spektaklu "Momo" oraz Mateusz Witczuk - dobrze znany widzom z przedstawienia "Glany na glanc". Z okazji Nocy Muzeów wydarzenie odbędzie się na scenie foyer, która pomieści więcej widzów. Wstęp na "Pojedynki" tym razem jest bezpłatny, jednak należy wcześniej odebrać specjalną wejściówkę. Ostatnie sztuki są jeszcze dostępne w Kasie teatru.

Widzowie jak zwykle mają szansę stworzyć własny scenariusz "Pojedynku". Wystarczy, że opiszą postać, miejsce oraz zdarzenie, którego przebieg chcieliby zobaczyć na scenie, wg poniższego schematu:

- "postać" (w 10 zdaniach): jej wiek, cel (co ma do załatwienia, do czego dąży) oraz jakie problemy napotka na swojej drodze.

- "miejsce" (w 10 zdaniach): rzeczywiste lub fantastyczne, porę dnia oraz krótki opis otoczenia,

w którym znajduje się opisana wcześniej postać,

- "zdarzenie" (w 15 zdaniach): jego początek, przebieg, punkt kulminacyjny oraz zakończenie.

Swoje propozycje należy przesyłać na adres: widzowie@dramatyczny.pl. Autorzy najciekawszych propozycji zostaną nagrodzeni zaproszeniami na spektakle Teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji