Artykuły

Warszawa. Premiery w Powszechnym

Teatr Powszechny zaprasza 16 maja na Scenę Małą na premierę spektaklu w reż. Piotra Ratajczaka "Dziewczyny do wzięcia" na podstawie adaptacji Piotra Rowickiego. 6 czerwca również na Scenie Małej odbędzie się premiera spektaklu 'Jakobi i Leidental" Hanocha Levina w reż. Marcina Hycnara.

Trzy młode dziewczyny z prowincji przyjeżdżają na jeden dzień do Warszawy. Wierzą, że jest to miasto wielkich możliwości i wielkich karier; miejsce, w którym wszystko może się wydarzyć, w którym będą się mogły wyrwać z małomiasteczkowej monotonii, poznać kogoś interesującego, może nawet znaleźć prawdziwą miłość. Jak wypadnie konfrontacja oczekiwań i rzeczywistości?

W rolach Dziewczyn zobaczymy Elizę Borowską, Katarzynę Marię Zielińską i Agnieszkę Przepiórską. Towarzyszyć im będą: Grzegorz Falkowski, Piotr Ligienza i Michał Napiątek.

Inspirowany filmem Janusza Kondratiuka spektakl stawia pytania o podział na prowincję i centrum, na słoiki i warszawkę, w błyskotliwy sposób ukazując zacierające się różnice między przedstawicielami obu tych grup.

6 czerwca również na Scenie Małej odbędzie się premiera spektaklu "Jakobi i Leidental" Hanocha Levina w reż. Marcina Hycnara. Na scenie zobaczymy Edytę Olszówkę, Jacka Braciaka i Michała Sitarskiego.

Dwaj przyjaciele od lat spędzają wspólnie czas pijąc herbatę i grając w domino. Wszystko zmienia się, gdy jeden z nich postanawia "zacząć żyć pełnią życia". Jakie konsekwencje przyniesie ta decyzja?

Czy rzeczywiście szczęście jest na wyciągnięcie ręki?

Autor tekstu - Hanoch Levin - to jeden z najważniejszych izraelskich dramatopisarzy; jego dramaty cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich scenach.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji