Artykuły

Rzeszów. Olsztyński Teatr Lalek wygrał Maskaradę

Wygrała "Historia całkiem zwyczajna" Olsztyńskiego Teatru Lalek, ale najwięcej emocji wyzwalały wśród widzów spektakle dla dzieci. Najlepszy w tej kategorii okazał się "Wąż" Wrocławskiego Teatru Lalek, który zakończył w piątek "Maskaradę. Festiwal Teatrów Ożywionej Formy".

Jury w składzie: Bożena Sawicka, Marta Guśniowska, Krzysztof Rau po obejrzeniu spektakli konkursowych prezentowanych na Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii spektakli dla dorosłych Nagrodę za Najlepszy Spektakl dla Dorosłych, ufundowaną przez prezydenta miasta Rzeszowa, w wysokości 5000 zł otrzymał Olsztyński Teatr Lalek za spektakl "Historia całkiem zwyczajna".

Nagrodę w wysokości 4500 zł za Najlepszy Spektakl dla Dzieci otrzymuje Wrocławski Teatr Lalek za spektakl "Wąż".

Nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w wysokości 3500 zł otrzymała Anna Kukułowicz za rolę Świnin w spektaklu "Historia całkiem zwyczajna" Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Nagrodę za najlepszą rolę męską w wysokości 3500 zł otrzymał Ryszard Sypniewski za rolę Karczmarza w spektaklu "Złoty klucz" Teatru Banialuka z Bielska-Białej.

Nagrodę rzeczową ufundowaną przez panią wojewodę podkarpacką dla Najlepszego Animatora otrzymał zespół Teatru Banialuka z Bielska-Białej.

"Maskarada" odbyła się w dniach od 4 do 9 maja 2014 r. Była to piąta edycja tego festiwalu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji