Artykuły

Kraków. Premierowe "Body Art" i "Mefisto"

Teatralne nowości znajdziemy w tym tygodniu na Scenie Stu oraz w Teatrze Bagatela. Tam odpowiednio wystawiane będą "Body Art" oraz "Mefisto".

Body Art i Schaefferowskie dni w Stu

Od piątku do niedzieli na Scenie Stu zobaczymy premierowy spektakl "Body Art" Igora Bauersima i Rejane Desvignes w reżyserii Artura Barona Więcka, który przygotował również opracowanie muzyczne spektaklu. "Dramat Body Art (Tattoo) opowiada o parze - Lei i Fredzie. Oboje wciąż szukają pomysłu na siebie. Lea jest początkującą aktorką z ambicjami. Fred próbuje pisać powieść, ale na razie zajmuje się leżeniem w łóżku i ironicznym komentowaniem rzeczywistości. W ich "projekt - życie" wkracza jednak dawny przyjaciel, Tiger - artysta u szczytu sławy, ze swoim nowym dziełem, które ma trwale wpisać się w historię światowej sztuki. Wraz z nim przyjdą kłopoty, a Fred i Lea zostaną wystawieni na ciężką próbę " - dowiadujemy się z zapowiedzi.

Scenografię do spektaklu przygotował Aleksander Janicki, kostiumy Jolanta Łagowska. Występują: Tomasz Schimscheiner/Grzegorz Mielczarek (Tiger), Andrzej Deskur/Marcin Zacharzewski (Fred), Urszula Grabowska/Agata Myśliwiec (Lea), Katarzyna Galica (Naomi) oraz Kamil Przystał/Tomasz Madej (Alex).

To nie koniec atrakcji w Teatrze Stu. 1 i 2 maja zobaczymy przegląd słynnych spektakli Bogusława Schaeffera - "Audiencję II" (występuje Mikołaj Grabowski), "Scenariusz dla trzech aktorów" (na scenie Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek) oraz "Kwartet" (grają: Jan Frycz, Bogdan Słomiński, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek/Tomasz Karolak).

Mefisto, czyli rzecz o zależnościach

W Teatrze Bagatela na Scenie na Sarego w piątek czeka nas premierowy pokaz sztuki "Mefisto" [na zdjęciu] Klausa Manna (25 kwietnia, godz. 18, ul. Sarego 7). Adaptację przygotował Radosław Paczocha, a spektakl w klimacie przypominający "Kabaret" Boba Fosse'a (tak zapewniają organizatorzy) wyreżyserował Michał Kotański. "Mann opowiada o sytuacji artysty w hitlerowskich Niemczech na przykładzie uwikłanego w zależność od władzy prowincjonalnego aktora Hendrika Höfgena. Postać głównego bohatera wzorowana była na szwagrze i współpracowniku pisarza, Gustafie Gründgensie, przez co książki jeszcze wiele lat po wojnie nie wznawiano w RFN - czytamy w zapowiedzi.

W spektaklu występują m.in. Marcin Czarnik, Adam Szarek, Jakub Bohosiewicz, Marcin Zacharzewski/Michał Kościuk, Paweł Sanakiewicz, Katarzyna Litwin, Anna Rokita, Marcin Kobierski, Sławomir Sośnierz i inni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji