Artykuły

Białystok. Nowy "Pojedynek" w Dramatycznym

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki zaprasza na kwietniową odsłonę "Pojedynków". Na Scenie na dole w Wariatka Restaurant & Cocktail Bar zobaczymy: Arletę Godziszewską oraz Piotra Szekowskiego. Początek aktorskich zmagań o godz. 19.

"Pojedynki" to projekt, który już na dobre zagościł na czwartej teatralnej scenie u Węgierki i cieszy się coraz większym zainteresowaniem widzów. To wydarzenie specjalnie wymyślane i tworzone danego wieczoru. W trakcie kolejnych odsłon aktorzy na oczach publiczności zmieniają się w postaci, w danym momencie tworzą nową, nieistniejącą jeszcze chwilę temu, wciągającą rzeczywistość. Tym razem na Scenie na dole zmierzą się: Arleta Godziszewska oraz Piotr Szekowski.

Widzowie jak zwykle mają szansę stworzyć własny scenariusz tego wieczoru. Wystarczy, że opiszą postać, miejsce oraz zdarzenie, którego przebieg chcieliby zobaczyć na scenie, wg poniższego schematu:

- po pierwsze "postać" (w 10 zdaniach): jej wiek, cel (co ma do załatwienia, do czego dąży) oraz jakie problemy napotka na swojej drodze.

- po drugie "miejsce" (w 10 zdaniach): rzeczywiste lub fantastyczne, porę dnia oraz krótki opis otoczenia, w którym znajduje się opisana wcześniej postać,

- po trzecie "zdarzenie" (w 15 zdaniach): jego początek, przebieg, punkt kulminacyjny oraz zakończenie.

Swoje propozycje należy przesyłać na adres: widzowie@dramatyczny.pl. Autorzy najciekawszych propozycji tradycyjnie otrzymają zaproszenia na spektakle Teatru.

Bilety na "Pojedynek" w cenie 15 zł dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety. Ilość miejsc ograniczona!

Zapraszamy!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji