Artykuły

Poznań. "Imperium" w Nowym z Anną Mierzwą

W ramach akcji "Dotknij Teatru" w Teatrze Nowym w Poznaniu, w dniach 4-6 kwietnia o godz. 19.30 na Scenie Nowej obejrzeć będzie można spektakl Ceziego Studniaka "Imperium".

Czy dwoje aktorów może na swoich barkach udźwignąć całe Imperium? Tak, może! I zrobią to śpiewająco!

"Imperium" Ceziego Studniaka to spektakl przypominający najsłynniejszą rosyjską zabawkę: matrioszkę. Warstwa po warstwie odkrywa przed widzem kolejne oblicza Rosji: rozmarzonej i rozgniewanej, rozbestwionej i rozleniwionej, rozgadanej i rozśpiewanej... Scena po scenie oczom zdumionej widowni objawiają się etapy ludzkiego życia, zamknięte w zgrabnych i wyrazistych, choć wykreowanych za pomocą oszczędnych środków, obrazach: pięknych, kiedy trzeba, i strasznych, kiedy trzeba. Znajdzie się tu miejsce i dla owadów Pielewina, i dla zagubionych kochanków, rozpaczliwie szukających bliskości i intymności; zajrzymy do podrzędnej dyskoteki, mrowiska i mieszkania, w którym ubijane są podejrzane interesy; poszybujemy w stronę księżyca, by ostatecznie wylądować kto wie, gdzie jeszcze...

Jedno jest pewne: przewodniczką w tej podróży jest znakomita muzyka. Pozwólcie się jej poprowadzić. Do samego serca tej teatralnej matrioszki!

Uwaga! Z powodu nagłych i nieprzewidzianych okoliczności nastąpi zmiana obsadowa w spektaklu "Imperium" w dniach 4-6 kwietnia 2014. Tym razem w roli kobiecej wystąpi Anna Mierzwa, a nie jak było planowane Oksana Hamerska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji